Facebook coraz mocniejszy w Afryce

Facebook coraz mocniejszy w Afryce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.09.2014 18:29, aktual.: 09.09.2014 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook osiągnął nowy kamień milowy w Afryce - miesięcznie korzysta już z niego przeszło 100 milionów mieszkańców tego kontynentu, z czego aż 80% odwiedza platformę za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

*Facebook osiągnął nowy kamień milowy w Afryce - miesięcznie korzysta już z niego przeszło 100 mln mieszkańców tego kontynentu, z czego aż 80 proc. odwiedza platformę za pośrednictwem urządzeń mobilnych. *

Mieszkańcy Afryki rozmawiają ze znajomymi i rodziną, dowiadują się, co dzieje się na świecie, dzielą się swoimi doświadczeniami wyrażając rzeczy, które są dla nich ważne. Zmiany zachodzące w sposobie korzystania z Internetu, z szybko rosnącą rolą urządzeń mobilnych, oznaczają więcej połączeń pomiędzy ludźmi, organizacjami, firmami i konsumentami na całym świecie.

Dla biznesu to spora szansa. Rob Norman, Chief Digital Officer w Global Group M, komentuje: "W Afryce obserwujemy niesamowity wzrost i rozwój. Jednocześnie, uwzględniając wysokie koszty telekomunikacyjne w wielu krajach regionu, firmy zapewniające usługi mobilne muszą dostarczać maksymalną efektywność na możliwie dużej liczbie urządzeń przy zachowaniu niskiego zużycia danych. Facebook oferuje dokładnie takie rozwiązania".

Facebook przygotowuje produkty i rozwiązania uwzględniające zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi rynkami. Przykładem jest dostosowanie do specyfiki państw szybko rozwijających się, m.in. dzięki możliwości targetowania reklam w zależności od typu sieci, przez którą korzystający z Facebooka łączą się z internetem.

Wprowadzając nowe rozwiązania w krajach takich jak Nigeria, Republika Południowej Afryki lub Kenia, Facebook współpracuje z partnerami. Jay Altschuler, Director of Global Media w firmie Unilever podkreśla: "Naszą misją jest łączenie marek z ludźmi, dla dobra których pracujemy pomagając poprawiać zdrowie, dobrobyt i poziom życia na świecie. Na podstawie naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że urządzenia mobilne są najlepszym sposobem angażowania ludzi w Afryce".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 1000 terabajtów na płycie wielkości CD

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)