Chrome najpopularniejszy, ale nie w Polsce

Chrome najpopularniejszy, ale nie w Polsce

Chrome najpopularniejszy, ale nie w Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.11.2013 12:30

Chrome 30.0 jest najpopularniejszą przeglądarką, za pomocą której internauci z Europy, Azji i Bliskiego Wschodu łączą się z siecią. Wyjątkiem są trzy kraje. W Polsce i Czechach na pierwszym miejscu jest Firefox 24.0, a na Białorusi Opera 12.1.

Gemius sprawdził, z jakich wersji przeglądarek korzystają internauci ze wszystkich krajów, w których firma prowadzi pomiar ruchu internetowego. Przeanalizowano dane za okres od 1. do 20 października 2013 roku. Okazuje się, że najczęściej Europejczycy korzystają z Chrome’a w wersji 30.0. Najwięcej internautów łączy się przy jej pomocy z siecią w Mołdawii (64 proc. ruchu w sieci pochodzi z Chrome’a 30.0). Wyjątkiem jest Polska i Czechy, gdzie odpowiednio 35 proc. i 25 proc. ruchu internetowego pochodzi z Firefoksa w wersji 24.0 oraz Białoruś, gdzie największą popularnością cieszy się Opera w wersji 12.1 (28 proc. wyświetleń stron internetowych w Białorusi pochodzi właśnie z tej przeglądarki).
W ostatnim tygodniu Chrome przegonił Firefoksa w Słowenii i na Węgrzech, a w Danii zdetronizował Internet Explorera. W Czechach za chwilę dogoni Firefoksa (różnica 0,5 punktu procentowego). W Polsce również widać wyraźny trend wzrostowy. Między udziałem Firefoksa i Chrome’a w ruchu internetowym jest 8 punktów procentowych różnicy. Na Białorusi, Opera, która obecnie dominuje w sieci, traci swój udział w rynku na rzecz Chrome (ok. 3 punkty procentowe).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple iPad Air jest niemal nienaprawialny"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)