FLO TV - telewizor w kieszeni

FLO TV - telewizor w kieszeni

FLO TV - telewizor w kieszeni
Źródło zdjęć: © IDG.pl
08.10.2009 12:01, aktualizacja: 08.10.2009 13:43

Firma Qualcomm zaprezentowała urządzenie FLO TV Personal Television zaprojektowane z myślą o tym by umożliwić użytkownikom oglądanie telewizji w dowolnym miejscu i czasie. Co ciekawe, FLO TV ma ekran o rozdzielczości jedynie 3,5 cali. Gadżet wykorzystuje materiały udostępniane za pomocą standardu telewizji mobilnej MediaFLO.

MediaFLO technologia firmy Qualcomm umożliwiająca dostarczanie treści audiowizualnych do telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych - głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Teraz Qualcomm postanowiła wprowadzić na rynek urządzenie dedykowane temu rozwiązaniu - FLO TV Personal Television.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

FLO TV oferuje 3,5-calowy wyświetlacz (8,9 cm) LCD i dotykowy interfejs, który umożliwia użytkownikom zmianę kanału po zwykłym przesunięciu po nim palcem. Szacowany czas pracy urządzenia wynosi około 5 godzin oglądania TV lub 30. godzin czuwania. FLO TV charakteryzuje się również wbudowanymi głośnikami stereo oraz portem jack, do którego można podłączyć urządzenia peryferyjne. Całość waży około 142 gram. Wymiary to 4,4 cala na 3 cala na 0,5 cala. Z ciekawszych funkcji oprogramowania warto wymienić możliwość ustawiania przypomnień dla programów, które chce obejrzeć użytkownik.
FLO TV Personal Television obsłuży ponad 2. kanałów telewizji mobilnej - zarówno tych nadawanych na żywo, jak i nagrywanych wcześniej w studio. Urządzenie ma działać bardziej na zasadzie korzystania z infrastruktury operatorów sieci mobilnych niż odtwarzania nagranych wcześniej materiałów wideo. Jednocześnie producent zapewnia, że zastosowane rozwiązania pozwolą na oglądanie kanałów telewizyjnych bez konieczności czekania na pobranie jakichkolwiek danych, buforowania czy innych elementów spowalniających otrzymanie treści.
Verizon Wireless uruchomił MediaFLO dla wybranych urządzeń przenośnych w 200. roku. AT&T wykonało ten krok w 2008 r. W Stanach Zjednoczonych technologia MediaFLO działa na własnej infrastrukturze i paśmie UHF IV/V 716-722MHz. Rozwiązanie testowane było również w Japonii i Wielkiej Brytanii. Qualcomm promując FLO (Forward Link Only) weszło jednocześnie w bezpośrednią konkurencję z firmami wykorzystującymi standard DVB-H (Digital Video Broadcast-Handheld) i CDMA (Code-Division Multiple Access).
FLO TV Personal Television trafi do sklepów pod koniec tego roku i dostępne będzie w cenie 249,99 dolarów za egzemplarz. Serwisy będą udostępniane w cenie około 9 dolarów za miesiąc abonamentu. Podane kwoty mogą jeszcze ulec zmianie - producent oszacował je na podstawie aktualnych cen operatorów sieci mobilnych. Warto dodać, że klienci nie będą musieli podpisywać oddzielnego kontraktu by wykupić osobistą TV, jednocześnie jednak nie będą mogli oglądać żadnych kanałów firm konkurencyjnych.

Wiadomo, że FLO TV umożliwi oglądanie również kanałów telewizyjnych dedykowanych specjalnie dla urządzenia. Nie znamy jednak szczegółów. Na pewno w ofercie znajdą się jednak takie kanały jak ESPN, Fox, MTV, CNBC czy MSNBC.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)