Poszukiwany: bezpieczny i łatwy dostęp do danych firmowych

Poszukiwany: bezpieczny i łatwy dostęp do danych firmowych
Źródło zdjęć: © Materiały partnerskie | Materiały partnerskie

04.01.2016 11:18, aktual.: 04.01.2016 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ilość danych w firmach przyrasta coraz szybciej, a pliki przechowywane są w różnorodnych systemach od MS SharePoint, OpenText, Box, OneDrive po Dysk Google. Zapewnienie dostępu do tej zawartości dla pracowników korzystających z różnych urządzeń, także mobilnych, stanowi poważne wyzwanie dla większości organizacji.

Ilość danych w firmach przyrasta coraz szybciej, a pliki przechowywane są w różnorodnych systemach od MS SharePoint, OpenText, Box, OneDrive po Dysk Google. Zapewnienie dostępu do tej zawartości dla pracowników korzystających z różnych urządzeń, także mobilnych, stanowi poważne wyzwanie dla większości organizacji. Przechowywane na różnych platformach pliki nie są przecież łatwo dostępne dla użytkowników spoza biura. Standardowo wymagany jest dostęp przez tzw. VPN, a wysyłanie danych do chmury publicznej nie zapewni dostatecznego poziomu bezpieczeństwa wymaganego dla danych firmowych. W celu poprawy swojej konkurencyjności, firmy muszą zapewnić pracownikom bezpieczny i wygodny dostęp do niezbędnych danych - niezależnie gdzie są one przechowywane, bez względu na to, gdzie ich pracownicy się znajdują oraz z jakiego urządzenia akurat korzystają. I po to właśnie zaprojektowano kiteworks firmy Accellion – dostań się do wszystkiego jednym bezpiecznym narzędziem.

Rozwój systemów zarządzania treścią

Wiele firm zainwestowało znaczne środki w systemy przechowywania danych, ale przechowywane w nich pliki, nie są łatwo dostępne dla użytkowników, zwłaszcza spoza biura. Taki dostęp zwykle wymaga VPN i korzystania z dodatkowych, niewygodnych aplikacji, które nie nadają się dla urządzeń przenośnych.

Chcąc poprawić dostępność danych, niektóre organizacje sporządzają kopie zawartości tych systemów na zewnętrznych serwerach, zwiększając dodatkowo koszty już poniesione i tracąc mechanizmy kontroli dostępu. Jeszcze bardziej ryzykownym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy niektórzy pracownicy zaczynają korzystać z indywidualnych rozwiązań do udostępniania plików, logując się do usług w chmurze publicznej, jak na przykład Dropbox. O ile chmura publiczna pozwala na szybką i łatwą wymianę plików pomiędzy różnymi urządzeniami, odbywa się to bez nadzoru i kontroli działów IT czy bezpieczeństwa informacji. Wysoka popularność bezpłatnych usług, takich jak Dropbox i Dysk Google, powinna stać się wyraźnym sygnałem dla firm, że pracownicy nie chcą już dłużej czekać na wygodny system udostępniania danych.


Obraz

Potwierdzona wartość

Instytut Ponemon przeprowadził badania bezpieczeństwa w IT, w których 62% respondentów potwierdza, że używało kont prywatnych do przechowywania danych biznesowych w usługach publicznych, takich jak Dropbox, Google Docs i Evernote. Jednak tylko 26% respondentów stwierdziło, że korzystanie z usług chmury publicznej w ten sposób było dozwolone w ich firmach.

Nowoczesne organizacje, aby być konkurencyjne na szybko zmieniającym się rynku, potrzebują rozwiązań skrojonych rozwiązań. Accellion udowodnił już, że elastyczność i skalowalność kiteworks spełni najwyższe wymagania nawet w najbardziej wymagających branżach.

Nowoczesne i uniwersalne narzędzie dla użytkowników mobilnych

Obraz

W dzisiejszych czasach oczekuje się nie tylko wysokiej jakości, ale także wysokiego poziomu bezpieczeństwa. System kiteworks zapewnia bezproblemowy dostęp, zarządzanie i współdzielenie treści na różnych urządzeniach. Jest to istotne dla organizacji, które wprowadzają model BYOD (bring your own device) oraz chcą wspierać produktywność coraz bardziej mobilnych pracowników. Komfort pracy z kiteworks na urządzeniu przenośnym oraz na komputerach stacjonarnych, intuicyjny interfejs, rozbudowany zestaw funkcjonalności oraz łatwe i bezpieczne zarządzanie dostępem do danych pozwoli użytkownikom lepiej realizować swoje zadania. Udostępnianie danych, zintegrowane narzędzia i aplikacja do edycji plików dodatkowo zwiększą wygodę i wydajność mobilnego biznesu.

Co ważne, wszystkie zadania będą realizowane bezpiecznie, zgodnie z polityką przedsiębiorstwa, bez konieczności wykorzystywania uciążliwych rozwiązań wspomnianej wirtualnej sieci prywatnej (VPN). W kiteworks użytkownicy otrzymują pojedynczy punkt dostępu do wszystkich dokumentów firmowych, do których mają prawa, bez względu na to, gdzie się znajdują.

Platforma dla projektantów aplikacji mobilnych

Oprócz samego systemu kiteworks, Accellion przygotował również platformę developerską dla projektantów aplikacji mobilnych oraz integratorów różnych systemów w firmach. Poszerza to znacząco możliwości rozwiązania, pozwalając na wykorzystanie różnorodnych źródeł danych do współpracy zarówno z istniejącymi systemami informatycznymi, jak i z aplikacjami mobilnymi.

Bardzo obszerne i otwarte API daje programistom możliwość stworzenia aplikacji dla najbardziej wymagającego użytkownika.

Synchronizacja plików firmowych

Dzisiejszy biznes wymaga, aby bezpieczny dostęp do najnowszych informacji był zapewniony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, online i offline. Synchronizacja kiteworks pozwala na pracę z plikami bez dostępu do sieci. Łączy wygodę użytkowania, charakterystyczną dla rynku konsumenckiego z kontrolą, bezpieczeństwem i zarządzaniem, jakich wymagają duże korporacje.

Stanowi to wartą rozważenia alternatywę dla zespołów projektowych w różnych działach firm, potrzebujących narzędzi do współpracy w czasie rzeczywistym. Mogą łatwo i bezpiecznie wymieniać informacje, za pomocą tabletów, smartfonów, laptopów i desktopów.

Tylko autoryzowani użytkownicy mają dostęp do danych przedsiębiorstwa. Rozwiązanie integruje się z LDAP/AD, umożliwiając autentykację i zarządzanie użytkownikami oraz wspiera Single Sign-On (SSO), podnosząc komfort korzystania z platformy.

O Accellion

Accellion Inc. jest liderem rozwiązań chmury prywatnej do bezpiecznego dostępu i współdzielenia dokumentów firmowych. Firma Accellion została założona w 1999 i zdobyła od tego czasu wiele nagród i wyróżnień. Jest to prywatne przedsiębiorstwo z centralą w Palo Alto, USA. Firma posiada placówki w Północnej Ameryce, Azji oraz w Europie. Zaczynając jako dostawca przestrzeni dyskowej w chmurze, firma Accellion osiągnęła pozycję lidera w branży dostawców bezpiecznego oprogramowania klasy Enterprise. Obecnie ponad 12 milionów użytkowników i ponad 2000 wiodących korporacji i agencji rządowych korzysta z rozwiązań Accellion do ochrony poufnych informacji, zapewnienia zgodności z normami i politykami, podnosząc konkurencyjność, efektywność pracowników oraz redukując koszty IT. Accellion zaufały już takie firmy jak Procter & Gamble, Bridgestone, Uniwersytet Harwardzki, Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy czy NASA. Autoryzowanym przedstawicielem Accellion w Polsce jest
firma DAMIKO , prowadząca zarówno sprzedaż, doradztwo, jak i implementacje oraz dodatkowe wsparcie użytkownika.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)