Samsung Knox - bezpieczny telefon dla biznesu

Samsung Knox - bezpieczny telefon dla biznesu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.10.2013 10:25, aktual.: 09.10.2013 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Knox to rozwiązanie oparte na mechanizmach zarówno sprzętowych, jak i programistycznych, zaimplementowanych w systemie operacyjnym Android SE (Security Enhanced). Wykorzystują one wydzielone z zasobów systemowych bezpieczne szyfrowane środowisko, w którym są przechowywane dane dla zatwierdzonych aplikacji (np. biznesowych, jak poczta, kontakty, kalendarz, dokumenty, CRM czy business intelligence). Są one w ten sposób chronione przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem (próbami wyłudzania poufnych informacji) oraz przed utratą danych w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

Wysoki poziom bezpieczeństwa rozwiązania Knox docenił m.in. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, który dopuścił do użytku w swoich sieciach urządzenia mobilne wykorzystujące to rozwiązanie.

Pomimo wykorzystania zaawansowanych mechanizmów ochrony danych, Knox jest rozwiązaniem intuicyjnym i prostym w obsłudze. Użytkownik może przełączać się pomiędzy standardowym trybem pracy systemu Android a środowiskiem Knox po puknięciu na ikonę i zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła.

Knox to rozwiązanie nie tylko dla użytkowników prywatnych chcących chronić swoje dane przed niepowołanym dostępem, ale również dla działów IT przedsiębiorstw, które chcą ograniczyć koszty infrastruktury przez zastosowanie coraz bardziej popularnego modelu BYOD (Bring Your Own Device).

Rozwiązanie jest kompatybilne z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej i obsługuje m.in. sieci VPN zgodne z normą FIPS, szyfrowanie na urządzeniu, zabezpieczenie przed wyciekiem danych, jednokrotne logowanie firmowe (Enterprise Single Sign ON –. SSO), usługi katalogowe Active Directory czy uwierzytelnianie wieloskładnikowe z wykorzystaniem kart Smart Card.

Samsung KNOX będzie dostępny dla wszystkich przyszłych smartfonów i tabletów Samsung, przeznaczonych dla wymagających użytkowników, w tym na Note 3 i Note 10.1 (Edycja 2014). Plan wprowadzenia usługi Knox dla urządzeń już obecnych na rynku, takich jak Galaxy S III, S4 i Note II zostanie wkrótce podany do publicznej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)