BlackBerry da władzom Indii częściowy dostęp do swych wiadomości

BlackBerry da władzom Indii częściowy dostęp do swych wiadomości

17.08.2010 13:57, aktual.: 17.08.2010 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent telefonów BlackBerry, Research in Motion (RIM), zapewnił
Indie, że od 1 września udzieli władzom tego kraju częściowego dostępu do swych usług przesyłania wiadomości - poinformowały w poniedziałek indyjskie źródła rządowe.

"(Przedstawiciele RIM) zapewnili od 1 września częściowy dostęp do swych usług wysyłania wiadomości i zgodzili się zapewnić pełny dostęp do końca tego roku" - podało wysoko postawione źródło rządowe.

RIM obiecał też, że jeszcze w tym tygodniu przeprowadzi z przedstawicielami Indii rozmowy na temat dostępu do e-maili.

Obraz
© (fot. BlackBerry)

Rząd Indii oznajmił w czwartek, że dał RIM czas do 3. sierpnia na rozwianie jego zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa telefonów BlackBerry. W przeciwnym razie władze Indii grożą kanadyjskiej firmie zakazem takich funkcji smartfonów jak wysyłanie e-maili i czatowanie.

Jeśli RIM nie spełni żądań Delhi, operatorzy telefonii komórkowej w Indiach zostaną zobowiązani prawnie do odcięcia tych usług - głosi oświadczenie rządu.

Usługi BlackBerry - szyfrowane e-maile i wiadomości tekstowe - stały się przedmiotem problemów RIM z kilkoma rządami, ostatnio z Arabią Saudyjską. RIM zgodził się tam przekazać władzom kody użytkowników funkcji BlackBerry Messenger (BBM). Tego samego żądają władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Libanu i Algierii.

Indie to najszybciej rosnący rynek telefonii komórkowej na świecie i również - jak podaje Reuters - jeden z najszybciej rosnących rynków RIM. Gdyby doszło tam do odcięcia spornych usług, użytkownicy BlackBerry w Indiach mogliby używać smartfonów tylko do dzwonienia i przeglądania stron internetowych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)