ReadyNAS NVX - uniwersalny bank danych

ReadyNAS NVX - uniwersalny bank danych

ReadyNAS NVX - uniwersalny bank danych
28.07.2009 14:11, aktualizacja: 28.07.2009 14:36

Nowa seria urządzeń z serii ReadyNAS NVX wchodzi na polski rynek. ReadyNAS to banki danych, dedykowane głównie użytkownikom biznesowym. Dzięki nim w łatwy i pewny sposób zostaną zabezpieczone wszystkie firmowe pliki.

Archiwizacja i przechowywanie danych na komputerach służbowych bywa ryzykowne. Duży problem stanowi niewielka pojemność dysków w komputerach stacjonarnych i przenośnych. Komputery często ulegają uszkodzeniu, co grozi również utratą zapisanych danych. Dlatego, aby uniknąć podobnych sytuacji, warto zaopatrzyć się w takie urządzenie, jak ReadyNAS NVX.

Seria NVX to kolejne urządzenia z rodziny banków danych ReadyNAS dostępne na polskim rynku. Oba modele: RNDX421. oraz RNDX4410 obsługują każdą z trzech najpopularniejszych platform systemowych: Windows, Macintosh i Linux.

Obraz
© (fot. Netgear)

ReadyNAS NVX posiadają swój system operacyjny RAIDiator, pozwalający na współpracę z Apple Filing Protocol (AFP) oraz Time Machine w systemie Mac OS X Leopard, dzięki czemu istnieje możliwość korzystania z oryginalnych zasobów plików w tych systemach. Dysponują ponadto systemem ochrony danych RAID oraz bardzo praktyczną funkcją ReadyNAS Vault - to właśnie ona sprawia, że nasz „sejf” ma możliwość wymiany plików z internetowymi centrami danych. Oba urządzenia posiadają cztery sloty na dyski twarde. Co ważne - objęte są aż pięcioletnią gwarancją producenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)