Polski dyplomata dostanie służbowy terminal BlackBerry

Polski dyplomata dostanie służbowy terminal BlackBerry

Polski dyplomata dostanie służbowy terminal BlackBerry
05.12.2008 15:31, aktualizacja: 05.12.2008 16:26

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyposaży swoich pracowników w urządzenia zapewniające mobilny dostępu do Internetu. Dostarczeniem terminali BlackBerry zajmie się Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era. Przetarg został już rozstrzygnięty ( jego wartość opiewa na 1,6 mln. zł ). Pozostało jedynie złożenie podpisów pod umową przez przedstawicieli stron - ma to nastąpić 5 grudnia.

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita, w urządzenia BlackBerry ma zostać wyposażonych łącznie dwa tysiące pracowników MSZ, z czego pięćset osób otrzyma terminale w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Zakup urządzeń umożliwiających nie tylko połączenia telefoniczne ale także mobilny dostęp do Internetu i poczty elektronicznej to kolejny etap postępującej w ministerstwie informatyzacji. Do końca br. roku ma bowiem zostać rozstrzygnięty przetarg na dostawę komputerów przenośnych. Władze resortu zapowiadają także wdrożenie systemu informatycznego łączącego warszawską centralę ze 150 placówkami zagranicznymi rozsianymi po całym świecie.

Obraz
© BlackBerry 8800 (fot. BlackBerry)

Mówi się, że wielkim fanem BlackBerry jest Radosław Sikorski, szef MSZ.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)