Jak udostępnić internet z telefonu? Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry

Jak udostępnić internet z telefonu? Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry

Jak udostępnić internet z telefonu? Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry
Źródło zdjęć: © PAP | Wojciech Pacewicz
29.06.2017 11:59, aktualizacja: 26.03.2019 22:12

Współczesne telefony działają niczym routery bezprzewodowe: umożliwiają udostępnianie internetu bezprzewodowego osobom trzecim. Oto wskazówki, jak udostępnić internet z telefonu z rożnymi systemami mobilnymi.

Czy każdy może udostępnić internet z telefonu?

Aby udostępnić internet z telefonu musimy posiadać telefon z funkcją routera Wi-Fi, aktywną kartę SIM oraz włączoną transmisję danych, która jest potrzebna wtedy, kiedy chcemy skorzystać z internetu w telefonie przez naszą sieć komórkową, a nie zewnętrzne źródło Wi-Fi.

Udostępnianie internetu z telefonu w systemie Windows Phone

Aby udostęonić internet z Windows Phone'a, trzeba włączyć transmisję danych w telefonie: wchodzimy w „Ustawienia”, potem w „Sieć komórkowa” (w zależności od modelu nazwa tej funkcji może się różnić) i uaktywniamy transmisję danych.

Następnie wchodzimy ponownie w „Ustawienia”, a potem „Dostęp do internetu”. Uaktywniamy funkcję i klikamy w pole „skonfiguruj”. Dalej ustawiamy nazwę naszej sieci i hasło.

Udostępnianie internetu z telefonu w BlackBerry 10

Aby udostęonić internet z BlackBerry 10, wchodzimy w „Ustawienia”, potem „Mobilny punkt aktywny”. Następnie pojawi nam się kilka okien informujących o udostępnianiu internetu, trzeba naciskać polecenie „Następny”.

Kiedy pojawi się ostatnie okno z informacjami, naciskamy funkcję „Przejdź do konfiguracji”. Ustawiamy hasło internetu i klikamy „Kontynuuj”.

Udostępnianie internetu z telefonu w telefonie z systemem iOS

Aby udostępnić internet z iPhone'a, wchodzimy w „Ustawienia”, a następnie naciskamy „Sieć komórkowa”. Potem wybieramy „Hotspot osobisty”, aktywujemy go przez przeciągnięcie przełącznika na pozycję „Włączony”. Poniżej znajdziemy hasło, jakie użytkownik musi wpisać, by połączyć się z naszym internetem.

Udostępnianie internetu z telefonu z systemem Android 5

Aby udostępnić internet z Androida 5, wchodzimy w „Aplikacje”, a następnie w „Ustawienia”. W zakładce/polu „Połączenia” wybieramy „Router Wi-Fi i router”, a następnie wybieramy opcję „Router Wi-Fi”. Przeciągamy przełącznik na pozycję „Włączony” i od tej pory udostępniamy nasz internet.

Udostępnianie internetu z telefonu z systemem Android 4

Aby udostępnić internet z Androida 4, wchodzimy w „Ustawienia” i sekcję „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”. Następnie klikamy „Więcej” i przechodzimy do „Tethering i przenośny hotspot”. Zaznaczamy „Przenośny hotspot Wi-Fi”, a następnie „Skonfiguruj punkt Wi-Fi”.

Nadajemy hasło oraz nazwę naszej sieci, klikamy „Zapisz”. Potem włączamy transmisję danych w telefonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)