Windows 10 dostanie zupełnie nową przeglądarkę internetową

Windows 10 dostanie zupełnie nową przeglądarkę internetową30.12.2014 09:07
Windows 10 dostanie zupełnie nową przeglądarkę internetową
Źródło zdjęć: © chip.pl

Internet Explorer jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów Microsoftu. Zadebiutował w 1995 roku. Sporo wskazuje na to, że po niecałych 20 latach czas tej przeglądarki może dobiegać końca.

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat tego, że Microsoft planuje zaprezentować zupełnie nową przeglądarkę internetową razem z Windowsem 10. Jej nazwa kodowa to "Spartan" i prawdopodobnie nie jest kolejną wersją Internet Explorera, a zupełnie nowym produktem. Według dobrze poinformowanych źródeł Spartan ma być o wiele lżejszy dla systemu i pomimo tego, że nadal korzystać będzie z rozwiązań Microsoftu, w zachowaniu przypominać ma bardziej Chrome'a czy Firefoxa.

Internet Explorer miałby być aktualizowany jeszcze przez jakiś czas od premiery Spartana, jednak dość nieprawdopodobnym jest, żeby gigant z Redmond postanowił rozwijać równolegle obie przeglądarki. To oczywiście tylko pogłoski - oficjalnie Microsoft nie potwierdza ani niczemu nie zaprzecza. Może okazać się również, że Spartan to tak naprawdę jedynie nowa wersja IE zmienioną nazwą, która ma się lepiej kojarzyć.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy model Tesli dorównuje zwyczajnym samochodom

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)