Internetowa klęska Polski

Internetowa klęska Polski

Internetowa klęska Polski
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.10.2008 09:33, aktualizacja: 02.10.2008 12:31

Polska ma jeden z najniższych w całej Unii Europejskiej wskaźników dostępu do szerokopasmowego internetu - wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską. Wykluczenie cyfrowe grozi blisko 40% Polaków, podczas gdy średnia unijna to zaledwie 7%. Gorzej niż u nas jest jedynie w Rumunii - czytamy w "Dzienniku".

Najgorsza sytuacja panuje na terenach wiejskich, gdzie dostępu do szerokopasmowych łączy nie ma blisko 60. ludności. Dla porównania w najlepiej zinternetyzowanych Belgii i Danii, dostęp do sieci ma 100% mieszkańców. Nie oznacza to, że wszyscy Belgowie i Duńczycy z niej korzystają, ale że każdy obywatel tych krajów ma możliwość podłączenia się do internetu szerokopasmowego.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Unijni eksperci już od dawna podkreślają wagę dostępu do sieci. _ Jest konieczny, by skutecznie walczyć z wykluczeniem cyfrowym, czyli degradacją społeczną części mieszkańców _ - mówi jeden z rzeczników KE Martin Selmayr.

Na razie niewiele wskazuje na to, by Polsce uda się szybko dogonić Zachód. Jak wynika z danych firmy badawczej Point Topic, w drugim kwartale 2008 r. w całym kraju przybyło jedynie trochę ponad 113 tys. szybkich łączy internetowych. To najwolniejszy wzrost od ponad dwóch lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)