Perspektywy Women in Tech Summit – ponad 1000 kobiet w technologiach w Warszawie już w listopadzie

Perspektywy Women in Tech Summit – ponad 1000 kobiet w technologiach w Warszawie już w listopadzie

Perspektywy Women in Tech Summit – ponad 1000 kobiet w technologiach w Warszawie już w listopadzie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.11.2018 14:42

Fantastyczni mówcy z całego świata, wartościowe warsztaty i sesje mentoringowe, szansa na znalezienie pracy w globalnej firmie technologicznej – to najcenniejsze walory programu Perspektywy Women in Tech Summit 2018. Programu dla 1000 z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Fantastyczni mówcy z całego świata, wartościowe warsztaty i sesje mentoringowe, szansa na znalezienie pracy w globalnej firmie technologicznej – to najcenniejsze walory programu Perspektywy Women in Tech Summit 2018. Programu dla 1000 z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Konkretnie i technologicznie

Takiej konferencji jeszcze nie było w naszym regionie. I nie chodzi tylko o skalę przedsięwzięcia, ale również – a może przede wszystkim – o jego zawartość merytoryczną. Najwybitniejsze kobiety z IT i Tech będą mówić o najnowszych osiągnięciach, pokażą swoje historie i zainspirują uczestniczki i uczestników do działania. Stawką są nie tylko indywidualne kariery młodych kobiet, ale także wzrost PKB Unii Europejskiej o 16 mld euro rocznie – na tak ogromną kwotę szacowane są ich możliwości i kompetencje. Przypomnijmy: tylko w Europie brakuje miliona specjalistów IT.

*Perspektywy Women in Tech Summit 2018 *to ogromne przedsięwzięcie w skali europejskiej. Wezmą w nim udział kobiety nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Uzbekistanu czy nawet Tadżykistanu, które otrzymały specjalne stypendia. Imprezę otworzy Mariya Gabriel, Komisarz UE.

Zainspiruj się! Poznaj role models

Dziewczynom i młodym kobietom wciąż brakuje pozytywnych przykładów kobiet odnoszących sukcesy w IT, technologiach, nauce. Pytane o inspirujące postacie, niemal wszystkie wymieniają jednym tchem Marię Skłodowską-Curie… To wspaniale, ale dlaczego nasza noblistka jest taka samotna?

Podczas *Women in Tech Summit *takich fantastycznych kobiet, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję role models, będzie, w jednym miejscu i czasie, 250! Przyjadą z całego świata, z największych, najbardziej znanych firm technologicznych. Przyjadą, między innymi: Mariya Gabriel, komisarz UE do spraw gospodarki cyfrowej i społeczeństwa, Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, Stephanie Hoogenbergen, szefowa IT w Credit Suisse, Gulsun Sağlamer, przewodnicząca EWORA – organizacji rektorki szkół wyższych. Corinne Vigreux, współzałożycielka TomTom, na warszawski Summit przyleci prywatnym samolotem i zaraz po swoim wystąpieniu… odleci realizować dalej napięty harmonogram. Większość wspaniałych kobiet będzie jednak w Warszawie znacznie dłużej, zatem warto dobrze się im przyjrzeć i posłuchać, a nawet – porozmawiać z nimi. Key-note speakerki zaprezentują uczestniczkom swoje historie kariery w IT i Tech, opowiedzą o przywództwie, zarządzaniu – ale także, a może przede wszystkim – o rozwoju technologii. Dla dziewczyn i kobiet, które chcą związać się z tą branżą, będzie to przełomowe wydarzenie i impuls do działania, bo już nie będą mogły tłumaczyć się (przed sobą), że nie mogą znaleźć wzorców do naśladowania.

Zdobądź twardą wiedzę

Ponad 50 warsztatów z zakresu twardych technologii i zarządzania, sesje mentoringowe, spotkania z firmami high-tech to elementy Summitu równie ważne jak wystąpienia znakomitych speakerek. Wszystkie są sprofilowane dla kobiet w STEM i obejmują zarówno „twarde” umiejętności, jak i życiowe porady np. jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Partnerzy Summitu będą mieli także stoiska, w których uczestniczki kongresu będą mogły zapoznać się z ofertą staży i praktyk a także zorientować się, gdzie i na jakich stanowiskach mogłyby w przyszłości pracować. Poznają konkretne organizacje i dowiedzą się, jak budują one kulturę różnorodności i rekrutują pracowników.

Biznes+nauka=sukces

Summit służyć ma także budowaniu pomostów współpracy pomiędzy biznesem, nauką i uczestniczkami. W działania w ramach Summitu zaangażowały się także społeczności takie jak Geek Girls Carrots, Girls inTech, Kobiety do kodu, Women in Technology, i inne.

Zapisy na konferencję trwają! Informacje o biletach i rejestracjach można znaleźć na www.womenintechsummit.pl oraz na Facebooku oraz Linkedin.

Dwa dni, kilkadziesiąt wydarzeń, 1000 uczestników i uczestniczek – a ciąg dalszy nastąpi!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, w ramach programu IT for SHE

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)