Perspektywy Women in Tech Summit – wielki sukces konferencji!

Perspektywy Women in Tech Summit – wielki sukces konferencji!

Perspektywy Women in Tech Summit – wielki sukces konferencji!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.12.2018 15:08

W dniach 27-28 listopada 2018 odbyła się konferencja poświęcona kobietom w technologiach „Perspektywy Women in Tech Summit” – pierwsze takie wydarzenie w tej części Europy przyciągnęło ponad 3000 osób!

Przez dwa dni Warszawa była stolicą kobiet w technologiach. Warszawskie centrum konferencyjne EXPO XXI gościło wyjątkowych mówców i liderki w technologiach z całego świata – od Stanów Zjednoczonych, przez Europę Wschodnią, Azję Centralną i Australię.

Konferencja została oficjalnie otwarta przez Mariję Gabriel – komisarz unijną ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa, Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce oraz przedstawicieli polskiego rządu, razem z zarządzającą Fundacją Edukacyjną Perspektywy – dr Bianką Siwińską.

Perspektywy Summit to wydarzenie dedykowane osobom którym bliska jest technologia oraz rola jaką kobiety odgrywają w branży IT i Tech.

„Widać, że jest to ważny temat i zdecydowanie brakowało wydarzeń na tak dużą skalę w tej części Europy. Siłą tej konferencji są fantastyczni partnerzy, merytoryczny, skupiony na konkretach i różnorodny program, w którym zarówno osoby wchodzące na rynek pracy IT i Tech, jak i ekspertki oraz managerki mogły znaleźć coś dla siebie. Pokazaliśmy też siłę współpracy – rynek IT i Tech jest wymagający i wciąż brakuje na nim pracowników – dzięki wspólnym działaniu z kluczowymi firmami i instytucjami, jesteśmy w stanie edukować rynek, pokazywać konkretne możliwości; to przynosi ogromną korzyść uczestnikom jak i organizacjom biorącym w tym wydarzeniu udział" - mówi Joanna Koper, koordynator konferencji.

Podczas dwóch dni Perspektywy Summit gościło ponad 100 mówców z 20 krajów, odbyło się ponad 40 warsztatów i seminariów z zakresu twardych technologii, zarządzania karierą oraz przywództwa, 15 wydarzeń towarzyszących, 5 paneli dyskusyjnych, ponad 40 wystawców prezentowało swoje stoiska i odbyło się ponad 100 indywidualnych sesji mentoringowych z ekspertami z branży, rekordową liczbę uczestników z Polski i innych krajów Europy, Australii, ale także Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu.

O przyszłości świata technologii oraz o roli kobiet w technologiach mówili przedstawiciele największych firm w branży, w tym Google, Citi, Facebook, Samsung, 3M, Intel, Ericsson, które zaprosiły na Perspektywy Summit wysokiej rangi managerów i uznanych w świecie ekspertów.

Pierwszy dzień konferencji zwieńczyła wyjątkowa gala w Centrum Nauki Kopernik, z pokazami w Planetarium i zwiedzaniem wystawy, która przyciągnęła rekordową liczbę blisko 1500 osób.

Zdjęcia z wydarzenia oraz nagrania wystąpień speakerów dostępne są na stronie www.womenintechsummit.pl oraz na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/itforshe/

A już teraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza na kolejną edycję projektu, która odbędzie się w listopadzie 2019!

Be the change you want to see in the Tech world!

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)