Każdego dnia internauci rejestrują ponad 3 tysiące nazw w domenie .pl

Każdego dnia internauci rejestrują ponad 3 tysiące nazw w domenie .pl

Każdego dnia internauci rejestrują ponad 3 tysiące nazw w domenie .pl
Źródło zdjęć: © chip.pl
14.05.2012 13:08

Liczba nowych nazw w domenie .pl rośnie w rekordowym tempie - wynika z raportu opublikowanego przez NASK, instytut badawczy podległy Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W I kwartale 2012 r. zarejestrowano ponad 300 tys. nowych nazw, co stanowi najlepszy wynik w historii.

W I kwartale 201. r. pojawiło się 309 673 nowych nazw w domenie .pl. Początek roku okazał się najlepszym okresem pod względem nowych rejestracji w historii. W efekcie, na koniec marca cały rejestr liczył 2 345 015 nazw. Największy przyrost rejestracji nowych nazw domeny .pl odnotowano właśnie w ostatnim miesiącu tego kwartału.

Polska domena zajmuje 5. miejsce w rankingu największych rejestrów w Unii Europejskiej. W I kwartale 2012 r. wyprzedzała ona domenę francuską, w której jest 2 287 541 nazw, tracąc nieznacznie do rejestru włoskiego (2 373 426 nazw). W rankingu po raz kolejny najlepiej wypadła domena niemiecka, w której jest zarejestrowanych ponad 15 mln nazw.

W Polsce rejestr nazw internetowych w domenie .pl prowadzi instytut badawczy NASK. W ogromnej większości rejestracja odbywa się za pośrednictwem Partnerów NASK, których jest obecnie 184. Na koniec I kwartału 201. r. listę największych rejestratorów domeny .pl otwiera: Home.pl Sp. z o.o., NetArt Spółka Akcyjna S.K.A. oraz AZ.pl Sp. z o.o.

Kto obsługuje najwięcej nazw w domenie .pl

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W pierwszym kwartale 201. r. NASK kontynuował prace nad wdrożeniem protokołu DNSSEC - rozwiązania, które utrudni przestępcom podszywanie się pod strony internetowe przedsiębiorców czy instytucji. Już w czerwcu NASK rozpocznie przyjmowanie od abonentów nazw domeny .pl skrótów z kluczy kryptograficznych, co w istotny sposób zwiększy bezpieczeństwo krajowej domeny.

Załóż bezpiecznie swoją domenę na http://hosting.wp.pl/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)