Perkusje marki Apple i Nokia

Perkusje marki Apple i Nokia

22.04.2008 19:26, aktual.: 22.04.2008 19:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telefony komórkowe kryją w sobie bardzo duży potencjał. Co chwila pojawiają się koncepcje wykorzystania telefonu komórkowego w nowy, niekonwencjonalny sposób - także jako instrument muzyczny.

Właśnie pod kątem tworzenia muzyki powstają coraz ciekawsze aplikacje, które można przeważnie bezpłatnie zainstalować w telefonie. O swojego rodzaju koncercie na dwa jabłkowe telefony i konsolę Nintendo, pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz pora na trochę rytmu. Na Nokie Series 60 ukazała się właśnie finalna wersja aplikacji BeatEd. Bezpłatny program pozwala na proste tworzenie sekwencji rytmicznych i cechuje się bardzo przyjaznym interfejsem. Działanie dostępnej pod tym adresem aplikacji prezentuje poniższy film:

Zgoła inaczej do zagadnienia podszedł jeden z programistów, który za podstawę sprzętową swojego projektu obrał telefon Apple iPhone. Aplikacja w pełni wykorzystuje dobrodziejstwa jakie niesie za sobą dotykowy ekran zaopatrzony w technologię multitouch.

Darmowy program zamienia ekran telefonu (lub iPoda Touch)
w siatkę pól, odpowiadających różnym instrumentom perkusyjnym. Wytrenowane palce pozwalają na uzyskanie dość ciekawych efektów:

Jabłkowa perkusja to kolejny produkt promowany przez iband.at. Na pytanie, czy tego typu aplikacje to tylko zjawisko, czy też może coś więcej, pomoże opowiedzieć trzeci z filmów:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także