Nokia na Androidzie?

Nokia na Androidzie?

10.12.2010 03:05, aktual.: 10.12.2010 10:00

Google ma nadzieję, ze Nokia zdecyduje się tworzyć smartfony oparte na Androidzie, które będą przeznaczone na rynek amerykański. W Stanach Zjednoczonych system Symbian nie cieszy się popularnością

Andy Rubin, wiceprezes ds. platform mobilnych Google, nieśmiało mówi, że istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia smartfonów na Androidzie przez fińskiego producenta. Tym bardziej, że niedawno zmieniło się kierownictwo Nokii. Ani Rubin, ani Nokia nie chcą jednak udzielić informacji na temat tego, czy odbyło się ich wspólne spotkanie w tej sprawie.

Obraz

Symbian Foundation obecnie zmienia status prawny z organizacji non-profit na działalność komercyjną. Jakiś czas temu koncerny Samsung i Sony Ericsson oficjalnie zrezygnowały z tworzenia nowych produktów na Symbianie. Wyraźnie widać postępujący spadek znaczenia Symbiana, a jego udział w rynku USA jest już teraz marginalny. _ Nokia ma zamiar stopniowo rezygnować z Symbiana na rzecz MeeGo _ - powiedział Rubin.

Jack Gold, analityk z Gold Associates uważa, że Nokia powinna rozszerzyć środowisko Qt w sposób, który umożliwiłby programistom łatwiejsze równoczesne tworzenie oprogramowania, które byłoby obsługiwane zarówno przez Symbian jak i Android. To byłoby najprostsze rozwiązanie krótkoterminowe.

_ Nokia stoi przed trudnym wyborem - może albo zaakceptować to, że nic nie znaczy na rynku amerykańskim, albo zaadaptować swoje telefony pod jeden z wiodących mobilnych systemów operacyjnych _ - powiedział Carl Howe z Yankee Group.

Nokia ma obecnie 34% całego rynku telefonów. W ostatnich latach udział ten zaczął wyraźnie spadać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)