Panasonic prezentuje nowe modele Toughbooków

Panasonic prezentuje nowe modele Toughbooków

13.11.2008 13:22, aktual.: 13.11.2008 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze rozwiązania Intel Centrino z technologią vPro oraz procesor Intel Core 2 Duo (Penryn) zapewniają maksymalną moc obliczeniową
14,1-calowy panoramiczny ekran LCD dla wymagających użytkowników biznesowych
Zintegrowany uchwyt do przenoszenia w modelu CF-F8
CF-F8 – najlżejszy model wśród notebooków z 14,1-calowym ekranem panoramicznym

Panasonic poinformował o wprowadzeniu na rynek europejski notebooków z rodziny Toughbook Executive: CF-F8. CF-W8 i CF-T8 jako następców popularnych modeli CF-Y7, CF-W7 i CF-T7. Projektując Toughbooki z serii Executive firma Panasonic szczególną wagę przyłożyła do zaspokojenia wymagań użytkowników biznesowych. Nowa seria Toughbooków oferuje wiele możliwości bezprzewodowej komunikacji oraz wysoką wydajność procesora. Modele z serii 8 charakteryzują się też niewielką wagą. Efektywność zużycia energii, możliwości karty graficznej jak również mobilność nowych Toughbooków z serii Executive są optymalnie dostosowane do potrzeb zawodowej codzienności. Model CF- F8 waży zaledwie 1660 gram co czyni go najlżejszym na rynku notebookiem z 14,1-calowym ekranem panoramicznym. Dodatkowo Toughbook CF-F8 dzięki praktycznemu uchwytowi do przenoszenia oraz eleganckiej, czarno-srebrnej kolorystyce obudowy stał się eleganckim narzędziem pracy, zapewniając jednocześnie optymalizację funkcji mobilnych (Mobile Business Excellence).
Dzięki wykorzystaniu technologii Intel DPPM (Dynamic Power Performance Management) nowe modele dają możliwość pracy na baterii do 8 godzin.

Obraz
© Panasonic CF-F8 (fot. Panasonic)

Jakość łącząca lekkość i wytrzymałość
Nowe Toughbooki CF-F8, CF-W8 i CF-T8 należą do najlżejszych w swojej klasie. Model CF-F8 waży zaledwie 1 660 gram, CF-W8 – 1280 gram, zaś model CF-T8 – 1385 gram. Nowa seria charakteryzuje się nie tylko małą wagą ale także sprawdzoną, wytrzymałą konstrukcją obudowy, co pozwala wyeliminować jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń notebooków, jakie zdarzają się w codziennej pracy. Twardy dysk wszystkich trzech modeli wytrzymuje bez uszkodzenia upadek z wysokości nawet 7. cm, również kiedy dysk pracuje. Takie rozwiązania chronią użytkowników przed utratą danych z powodu upadku notebooka z biurka lub podczas podróży służbowych.

Wszystkie trzy modele nowej serii są optymalnie zabezpieczone przed zalaniem. Specjalny system kanalików odprowadza wylany na klawiaturę lub touchpad płyn na zewnątrz obudowy nie pozwalając mu dotrzeć do komponentów elektronicznych. Toughbooki serii 8 jako modele klasy Business Ruggedized są odporne na nacisk o sile nawet 100 kg. Cecha ta w szczególny sposób chroni przed uszkodzeniami monitor LCD i twardy dysk. Obudowa ze stopu magnezu, wzmocniona dodatkowo czterema poduszkami amortyzującymi wstrząsy chroni twardy dysk przed wibracjami i wstrząsami. Tak stabilna konstrukcja Toughbooków w pełni chroni ważne dane przechowywane na komputerze i sprawia, że są to doskonałe urządzenia dla przedstawicieli handlowych różnych branż, od firm paliwowych po ekskluzywne kosmetyki, agentów nieruchomości, jak również często podróżujących menadżerów.

Obraz
© Panasonic CF-T8 (fot. Panasonic)

Moc procesora i baterii
Dzięki najnowszym rozwiązaniom Intel Centrino z vPro, procesorowi Intel Core 2 Duo z 2,2. GHz zegarem oraz 3GB pamięci RAM Toughbook CF-F8 zapewnia użytkownikom doskonałą moc obliczeniową oraz niskie zużycie energii. Model CF-F8 jest wyposażony w chipset Mobile Intel GS45 (ICH9M-Enhanced) Express wykorzystujący technologię Intel Active Management Technology w wersji 4.0. Pełną prezentację możliwości kart graficznych w CF-F8 zapewnia 14,1-calowy panoramiczny monitor WXGA TFT o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a w modelach CF-W8 i CF-T8 12,1-calowe monitory XGA. Jasność ekranu CF-F8 została zwiększona przy jednoczesnym zachowaniu niskiego zużycia energii. Toughbook CF-T8 ma ekran dotykowy co zapewnia szczególną wygodę pracy handlowcom lub pracownikom serwisowym pracującym w terenie. Przy wykorzystaniu aplikacji obsługiwanych dotykowo mogą oni szybko i łatwo wprowadzać dane do komputera.

Obraz
© Panasonic CF-W8 (fot. Panasonic)

Nowe Toughbooki z serii Executive dowodzą, że wysoką wydajność procesora i grafiki można efektywnie połączyć z długim czasem pracy na baterii: model CF-F8 zapewnia do sześciu, a modele CF-W8 i CF-T8 do ośmiu godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Dzięki takiej wydajności baterii Toughbooki są wygodnym narzędziem mobilnych pracowników. Poprzez połączenie wyjątkowo długiego czasu pracy na pojedynczym ładowaniu i niewielkiej wagi model CF-F8 stał się najlżejszym i najbardziej wytrzymałym notebookiem z 14,1-calowym ekranem panoramicznym, jaki jest obecnie dostępny na rynku.

Bezprzewodowe połączenie w trasie
Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej komunikacji bezprzewodowej nowe Toughbooki CF-F8. CF-W8 i CF-T8 umożliwiają nieograniczoną łączność. Oprócz modułu Bluetooth, wszystkie modele wyposażone są w najnowszą technologię Intel WiFi Link 5100, obsługującą powszechnie używane standardy WLAN (IEEE 802.11a/b/g/draft-n) oraz umożliwiającą bezprzewodową transmisję danych z szybkością sięgającą 300 Mb/s. Opcjonalnie notebooki mogą być wyposażone w moduł Gobi HSDPA 7.2M firmy Qualcomm.

Seria Toughboook Executive to designerskie laptopy o wyjątkowo płaskiej, ergonomicznej obudowie. Ich unikalną cechą jest okrągły Touchpad z funkcją przewijania stron. Gładząc krawędź dookoła touchpada można przewijać strony www lub w dokumentach bez konieczności używania myszki. Równocześnie spełniają wysokie wymagania w zakresie wyposażenia i wygody obsługi: modele CF-F8 i CF-W8 mają zintegrowany napęd DVD MultiDrive, otwierany od góry, co nie tylko jest wygodnym rozwiązaniem, ale również zajmuje mniej miejsca niż zwykły napęd DVD. Kilka portów USB oraz gniazdo kart PC i dodatkowe gniazdo kart SD umożliwiają w każdym z trzech notebooków łatwe podłączenie urządzeń peryferyjnych. Opcjonalnie notebooki mogą być uzupełnione o replikator portów, posiadający cztery porty USB i po jednym złączu VGA, LAN i gniazdkiem DC-In.

Nowe komputery Panasonic Toughbook będą dostępne w Polsce na początku 200. roku. Ceny nie zostały na razie podane.

Dane techniczne:

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)