HTC prezentuje trzy nowe smartfony 4G

HTC prezentuje trzy nowe smartfony 4G
Źródło zdjęć: © HTC

11.01.2011 14:28, aktual.: 21.12.2011 14:19

HTC zaprezentował na targach CES w Las Vegas trzy nowe smartfony 4G. Firma wprowadziła pierwszy na świecie smartfon 4G w 2008 roku i pierwszy smartfon z systemem Android i technologią 4G w roku 2010

Pierwszym zaprezentowanym telefonem jest nowy HTC EVO Shift 4G, smartfon z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Poprzedni model tego smartfona - HTC EVO 4. umożliwił korzystanie z technologii 4G. Kompaktowy smartfon HTC EVO Shift 4G z wysuwaną klawiaturą QWERTY w cenie 149,99 USD jest kierowany do masowego odbiorcy, chcącego korzystać z technologii 4G.

Obraz
© Nowe telefony HTC, od lewej: HTC EVO Shift 4G, HTC Inspire 4G, HTC ThunderBolt (fot. HTC)

Kolejna nowość to HTC ThunderBolt, który jest jednym z pierwszych smartfonów LTE. Nowatorskim rozwiązaniem zintegrowanym z mechanizmami HTC Sense jest możliwość komunikacji przez Skype za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Technologia ta umożliwia komunikację za pośrednictwem głosu lub wideo, pozwalając ponad 10. milionom aktywnych użytkowników Skype łączyć się ze sobą za pośrednictwem różnych sieci i urządzeń. Producent chwalił się, że ekran o przekątnej 4,3 cala, przednia i tylna kamera, obsługa technologii DLNA, procesor Qualcomm 1 GHz Snapdragon i najnowsza wersja HTC Sense czynią z HTC ThunderBolt jeden z najbardziej zaawansowanych smartfonów multimedialnych na rynku.

Trzecim z zaprezentowanych na targach CES urządzeń jest HTC Inspire 4G. Jest to pierwsze urządzenie w USA, które wykorzystuje usługi serwisu htcsense.com. Pomaga on między innym odnaleźć na mapie pozycję zgubionego telefonu, wysłać przez internet komendę uruchomienia dzwonka telefonu, nawet w trybie wyciszenia, a w razie konieczności usunąć zdalnie dane z telefonu. Telefon oferuje łączność 4G HSPA+ aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, dźwięk dookólny Dolby SRS i aktywne wyciszanie szumów. Cienka obudowa wykonana jest z jednego bloku aluminium.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)