Nowa generacja toughbooków Panasonic

Nowa generacja toughbooków Panasonic

Nowa generacja toughbooków Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic
28.09.2010 15:00, aktualizacja: 28.09.2010 15:14

Panasonic zaprezentował drugą generację - najbardziej mobilnego z rodziny Toughbooków - modelu CF-U1. Została ona wyposażona w technologię sunlight screen umożliwiającą pracę w ostrym świetle słonecznym. 70% wzrost wydajności CF-U1 zapewnia efektywniejszą pracę. Dzięki wprowadzonym zmianom CF-U1 łączy wysoką wytrzymałość z charakterystyczną dla tego modelu mobilnością

Bardzo dobra widoczność ekranu nawet w ostrym świetle słonecznym
Druga generacja CF-U1 została wyposażona w technologię Panasonic Transflective Plus, która zapewnia widoczność obrazu na ekranie nawet w ostrym świetle słonecznym. Wbudowany czujnik światła CF-U1 rozpoznaje intensywność docierających promieni słonecznych i automatycznie dostosowuje jasność wyświetlanego obrazu. Dzięki temu wyświetlany obraz jest zawsze wyraźny, a samo urządzenie zachowuje większą wydajność energetyczną.

Obraz
© (fot. Panasonic)

70% wzrost wydajności urządzenia
Toughbook CF-U1 został wyposażony w energooszczędny procesor Intel Atom Z53. 1,6 GHz. Nowa generacja CF-U1 pracuje w oparciu o system operacyjny Microsoft Windows 7. Jednak najstarszy system operacyjny, jaki może być zastosowany w CF-U1 to Windows XP Professional.

Bezpieczna i wygodna praca z nową generacją CF-U1
Opcjonalny skaner linii papilarnych gwarantuje, że dostęp do danych umieszczonych na CF-U1 będą miały tylko osoby do tego upoważnione. Wprowadzanie danych do CF-U1 odbywa się oprócz metod tradycyjnych również za pomocą czytnika kodów kreskowych, technologii RFID i kamery cyfrowej 2.0 Mpx. Podwójne baterie, w które wyposażony jest Toughbook CF-U1 zapewniają do 9 godzin pracy, a ich wymiana może nastąpić bez przerywania pracy urządzenia. Nowa generacja Toughbooka została wyposażona w ekran dotykowy LCD, dysk SDD a pamięć RAM w CF-U1 została rozszerzona z 1 do 2 GB.

Większa łączność w pracy mobilnej
Nowy model Toughbooka ułatwia swoim użytkownikom komunikację ze środowiskiem zewnętrznym podczas pracy mobilnej. CF-U1 posiada wbudowany moduł WWAN/Gobbi2000. Łączność bezprzewodową zapewnia Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth i opcjonalny szerokopasmowy dostęp do internetu w technologii 3G. CF-U1 może zostać wyposażony w nową generację modułu GPS, który przyśpiesza lokalizację urządzenia przez satelity, ograniczając ilość zużywanej energii.

Praca w najtrudniejszych warunkach terenowych
Urządzenie, którego obudowa została wykonana ze stopu magnezu wytrzymuje upadek z wysokości 18. cm, przeprowadzony zgodnie ze standardem MIL-STD-810G. CF-U1 nie posiada wentylatora co zapewnia jego cichą pracę. Nowa generacja Toughbooka jest w stanie pracować w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, dzięki wysokiej tolerancji na ekstremalnie wysokie i niskie temperatury, wstrząsy, wibrację czy wilgotność. Odporność na działanie wody, pyłu i temperatury potwierdza test wykonany zgodnie ze standardem IP65. W trakcie pracy mobilnej podświetlana klawiatura numeryczna CF-U1 ułatwia i przyśpiesza wprowadzanie danych, umożliwiając równocześnie pracę przy ograniczonym świetle. CF-U1 waży zaledwie 1,06 kg, co stanowi dużą zaletę w pracy mobilnej.

Wsparcie serwisowe
Każdy Toughbook posiada trzyletnią gwarancję, która obejmuje uszkodzenia sprzętu stosowanego zgodnie z jego przeznaczeniem. Producent zapewnia 96-godzinny termin naprawy i pięcioletni dostęp do części zamiennych.

Dostępność i cena
CF-U1 jest dostępny w Polsce od września 2010 r. w cenie od 11 000 PLN netto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)