Nowe notebooki Panasonic Toughbook CF-19 i CF-30

Nowe notebooki Panasonic Toughbook CF‑19 i CF‑30

Nowe notebooki Panasonic Toughbook CF-19 i CF-30
27.01.2009 16:14

Firma Panasonic poinformowała, że w lutym wprowadzi na rynek notebooki nowej generacji CF-19 i CF 30, flagowe modele Toughbooków serii Full Rugedized. Modele te wyposażone w zaawansowane technologie procesorowe firmy Intel oraz moduł Gobi zapewniający różnorodne sposoby komunikacji z siecią sprawdzają się znakomicie w trudnych warunkach pracy.

Firma Panasonic poinformowała, że w lutym wprowadzi na rynek notebooki nowej generacji CF-19 i CF 30, flagowe modele Toughbooków serii Full Rugedized. Modele te wyposażone w zaawansowane technologie procesorowe firmy Intel oraz moduł Gobi zapewniający różnorodne sposoby komunikacji z siecią sprawdzają się znakomicie w trudnych warunkach pracy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii podświetlania ekranu diodami LED użytkownik ma do dyspozycji wyjątkową jakość obrazu, nawet w jaskrawym świetle słonecznym i przy zmiennym kącie patrzenia. Modele linii Full Ruggedized kierowane są przede wszystkim takich grup odbiorców, jak: wojsko, służby ratownicze i mundurowe, archeolodzy, architekci, inżynierowie, ale także np. pasjonaci żeglarstwa czy terenowych rajdów samochodowych.

Dzięki zastosowaniu najnowszych procesorów firmy Intel, nowe modele wysokowytrzymałych notebooków z serii Toughbook zapewniają długi czas pracy na baterii, spełniając przy tym najwyższe wymagania w zakresie przetwarzania danych. W modelu Toughbook CF-1. wbudowano procesor Intel Core 2 Duo SU9300 (1,2 GHz, 3 MB*1 pamięci podręcznej L2, magistrala FSB 800 MHz), natomiast w model CF-30 procesor Intel Core 2 Duo SL9300 (1,6 GHz, 6 MB*1 pamięci podręcznej L2, magistrala FSB 1066 MHz). Dzięki jednej z najwyższych na rynku wydajności w przeliczeniu na jeden wat zużywanej energii procesory SU9300 i SL9300 Intela zapewniają wysoką energooszczędność i możliwość bezawaryjnej pracy podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie.

Obraz
© Model CF-19 (fot. Panasonic)

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w nowych modelach CF-3. i CF-19 jest zastosowanie podświetlania ekranu diodami LED. Nowa technologia zapewnia doskonałą jakość i niezawodność działania wyświetlacza oraz dzięki mniejszemu zużyciu energii dłuższy czas pracy baterii. Ekrany nowych notebooków są pokryte specjalnymi powłokami antyodblaskowymi, co daje wyjątkową czystość obrazu, nawet w jaskrawym świetle słonecznym i przy zmiennym koncie patrzenia. W przypadku Toughbooka CF-19 zastosowanie tej technologii spowodowało dwukrotne zwiększenie jasności wyświetlacza. Ekrany obydwu nowych modeli mają teraz jasność na poziomie 1000 kandeli, co jest najwyższą jasność ekranów wśród notebooków dostępnych na rynku. W obydwu przypadkach są to ekrany dotykowe.

Notebooki firmy Panasonic wykorzystują najnowocześniejsze możliwości komunikacji bezprzewodowej aby zapewnić użytkownikowi łączność zawsze i wszędzie, gdy tego potrzebuje. Dzięki wbudowanemu modułowi Gobi (firmy Qualcomm) nowe modele Toughbooków CF-1. i CF-30 oferują wiele różnych sposobów połączenia się z siecią, od obsługi połączeń telefonicznych GSM oraz technologii GPRS, Edge i 3G po dostęp w technologii HSUPA (7,2 Mb/s). Współpraca z czołowymi producentami układów scalonych oraz wykorzystanie przez firmę Panasonic własnej technologii łączności gwarantują stabilny i dostosowany do różnych potrzeb pakiet komunikacji bezprzewodowej, w tym również obsługa technologii CDMA i GSM.

Firma Panasonic stawia sobie za cel zapewnienie najwyższej niezawodności i niskiej awaryjności swoich produktów. Przeprowadzane regularnie restrykcyjne testy sprzętu potwierdzają maksymalną wydajność jednowarstwowych dysków twardych oraz ich możliwości w zakresie przechowywania dużych ilości danych, a także skrócony czasu dostępu. Ich pojemność zostanie zaś zwiększona ze 12. Gb/s do 160 Gb/s. Dzięki ochronie podzespołów, zgodnej z wojskowymi standardami MIL- STD 810F oraz IP54, dane na dysku twardym są chronione przed ekstremalnie niskimi i wysokimi temperaturami, kurzem i wilgocią, a nawet skutkami silnych wibracji. Otwarty i pracujący Toughbook wytrzymuje upadek z wysokości do 90 cm dzięki obudowie wykonanej ze stopu magnezu oraz specjalnemu zabezpieczeniu dysku twardego — osłonie piankowej o grubości 32 mm oraz zamocowaniu dysku w aluminiowej klatce.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Dzięki połączeniu wysokiej wydajności wszystkich elementów Toughbooki zapewniają płynne i bezproblemowe działanie nawet bardzo wymagających i specjalistycznych aplikacji. Akumulatory umożliwiają pracę przez około dziewięć godzin po naładowaniu, co sprawia, że urządzenia te nadają się doskonale do pracy w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu.

*Toughbook CF-19 ― połączenie zaawansowanego notebooka i tabletu *
Model Panasonic CF-1. Toughbook łączy funkcje klasycznego notebooka i tabletu. Aby zmienić laptop w tablet, wystarczy przekręcić wyświetlacz TFT o przekątnej 10,4 cala tyłem do przodu, i położyć go na klawiaturze. W trudnych, niewygodnych warunkach użytkownik ma do dyspozycji panel dotykowy. Najnowsze modele CF-19 są wyposażone w technologię Duo Touch. Technologia ta umożliwi obsługę rysikiem aplikacji w środowiskach, w których ekran jest dotykany z nierównomierną siłą. Są to ważne cechy wpływające na komfort pracy przy zastosowaniach zewnętrznych, dla których zaprojektowano modele klasy Full Ruggedized.

CF-30 Toughbook ― wyjątkowa odporność i wydajność
Model CF-3. jest wyposażony w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 13,3 cala oraz w uchwyt ułatwiający przenoszenie tego lekkiego, ważącego zaledwie 3,8 kg laptopa. Dzięki lekkiej, wzmocnionej obudowie oraz bardzo długiemu czasowi pracy na pojedynczym ładowaniu model CF-30 jest doskonałym notebookiem dla użytkowników pracujących w terenie, w wymagających warunkach.

Panasonic Toughbook CF-19 będzie dostępny w Polsce od lutego 2009 w cenie netto 17 000 zł., a Toughbook CF-30 w cenie netto 20 000 zł, przy kursie 4 PLN/1 EUR.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)