Sony Ericsson prezentuje nowe smartfony

Sony Ericsson prezentuje nowe smartfony

Sony Ericsson prezentuje nowe smartfony
Źródło zdjęć: © Sony Ericsson
27.06.2011 12:38, aktualizacja: 27.06.2011 13:50

Dwa nowe smartfony z serii Xperia zaprezentował Sony Ericsson przy okazji targów CommunicAsia 2011 w Singapurze. I na tym nie poprzestał.

Sony Ericsson Xperia Ray

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Pierwszy ze smartfonów - Sony Ericsson Xperia Ray - jest smukłym telefonem, ze stylową, aluminiową ramą. Ze specyfikacji dowiadujemy się, że jego sercem będzie procesor taktowany zegarem 1GHz. Obsługę owego procesora zapewni najnowszy system operacyjny Google dla smartfonów - Android 2.3 Gingerbread. Ekran o wielkości 3,3 cala wyświetli obraz o rozdzielczości 85. x 480 pikseli, w autorskiej technologii firmy Sony - Reality Display Mobile Bravia Engine. Dzięki aparatowi o matrycy 8,1 megapiksela uzyskamy także niezłej jakości zdjęcia i filmy w jakości HD. Telefon wyróżnia się wzornictwem oraz cienką (9,4mm) obudową.

Daniel Sandblom, szef marketingu w Sony Ericsson, powiedział: “Spodziewamy się, że model Xperia Ray spodoba się tym odbiorcom, którzy poszukują połączenia pięknego wzornictwa i bogatego wyposażenia telefonu”.

Sony Ericsson Xperia Active

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Kolejny zaprezentowany produkt, to Sony Ericsson Xperia Active - smartfon odporny na wodę, kurz, zarysowania - prawdziwy telefon dla aktywnych. Nie wyróżnia się on od strony właściwości technicznych (specyfikacja jest zbliżona do tej z modelu Ray), ale od razu zwraca uwagę swoim wyglądem, który wynika z jego niezwykłych właściwości. Jako jedyny posiada funkcję "wet finger tracking", która sprawia, że telefon pracuje bez problemów nawet wtedy, gdy jego wyświetlacz lub dotykające go palce są mokre. Smartfon posiada zainstalowane aplikacje sportowe, które umożliwią odbiorcom łatwe kontrolowanie poziomu ich formy fizycznej. Oprócz znanych z innych modeli nawigacji GPS czy kompasu, znajdziemy tu także barometr, a także programy do monitorowania tętna i pulsu oraz aplikacje do sprawdzania postępów w treningu.

SE nie zapomniał również o akcesoriach stworzonych specjalnie dla grupy docelowej:
- dodatkowe, wymienne, miękkie w dotyku etui na tylną część telefonu,
- wyjmowane zawieszki do uszu do zamocowania przenośnego zestawu słuchawkowego, umożliwiającego swobodę dla rąk,
- opaska do mocowania telefonu na nadgarstek,
- opaska na ramię z kieszonką do schowania telefonu podczas treningu.

Sony Ericsson Txt

Obraz
© (fot. Sony Ericsson)

Jest to “siostrzany”. telefon niedawno przedstawionego modelu Sony Ericsson txt pro. Oferuje on pełną klawiaturę QWERTY oraz klawisz skrótu SMS. W telefonie znajdziemy także aplikację "friends", która umożliwi użytkownikom przeglądanie komentarzy z portali Facebook i Twitter zamieszczanych przez pięcioro ich najlepszych przyjaciół. Jak widać - producentowi zależało głównie na użytkownikach, którzy telefonu używają przede wszystkim do pisania - SMSów czy e-maili. Nawet jego zaokrąglona budowa, dzięki której Txt lepiej leży w dłoni - została zaprojektowana z myślą o nich.

Xperia Play i Smart Extras

Sony Ericsson ogłosił także dostępność modelu Xperia PLAY, pierwszego na świecie smartfona posiadającego certyfikat PlayStation, na trzech dodatkowych rynkach w regionie Azji i Pacyfiku w trzecim kwartale - w Indonezji, Malezji i Tajlandii. Australia, Indie i Singapur już wprowadziły ten model na rynek. Obecnie dostępnych jest ponad 10. tytułów gier zaakceptowanych dla telefonu.

Dodatkową gratką dla wielbicieli marki było przedstawienie dwóch nowych dodatków Smart Extras - stacji multimedialnej LiveDock oraz zestawu słuchawkowego Hi-Fi o nazwie LiveSound. Podłączając smartfona do stacji multimedialnej, odbiorcy będą mogli łatwo synchronizować urządzenie ze sprzętami w domu, uruchamiać aplikacje z Android Market, a jednocześnie ładować swoje telefony. Słuchawki natomiast mają zapewnić dobrą jakość dźwięku przy braku kabli i zdalnym dostępie do aplikacji telefonu poprzez specjalny klawisz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)