BlackBerry prezentuje nowe smartfony... wreszcie

BlackBerry prezentuje nowe smartfony... wreszcie

BlackBerry prezentuje nowe smartfony... wreszcie
Źródło zdjęć: © chip.pl
31.01.2013 08:24, aktualizacja: 31.01.2013 08:38

BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 mają pozwolić amerykańskiej firmie na powrót do równej walki z Androidem, iOS i Windows Phone.

Smartfony BlackBerry Z1. i BlackBerry Q10 dostępne będą w wersjach 4G LTE lub HSPA+. Wszystkie modele umożliwiają roaming na całym świecie. Smartfony BlackBerry Z10 i BlackBerry Q10 będą dostępne w kolorach białym i czarnym.

Cena BlackBerry Z1. u operatorów z 3-letnią umową będzie wynosić w Kanadzie równowartość około 500 złotych. Smartfon ma być dostępny lada dzień. BlackBerry Q10 trafi na półki sklepowe dopiero w kwietniu.

Nowe funkcje platformy BlackBerry 10:

- BlackBerry Hub to centralne miejsce do zarządzania całą komunikacją - pocztą osobistą i służbową, wiadomościami BBM, a także aktualizacjami i powiadomieniami z mediów społecznościowych.
- BlackBerry Flow umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy funkcjami i aplikacjami, ułatwiając i przyspieszając wykonywanie różnych zadań. Można na przykład dotknąć pozycji na liście uczestników spotkania, aby wyświetlić ostatni tweet lub profil LinkedIn danej osoby.
- Po dotknięciu miniatury zrobionego właśnie zdjęcia uruchamia się Edytor zdjęć, umożliwiając szybkie zastosowanie efektów i filtrów oraz udostępnienie zdjęcia kontaktom.
- Klawiatura dostosowuje się do potrzeb użytkownika - uczy się używanych przez niego słów oraz sposobu ich wykorzystania, a następnie podpowiada je, umożliwiając szybsze i bardziej bezbłędne pisanie.
- Przy użyciu komunikatora BBM można błyskawicznie udostępniać informacje najważniejszym osobom. BBM obejmuje funkcje połączeń głosowych i czatu wideo, a także umożliwia dzielenie ekranu z innym kontaktem na platformie BlackBerry 10.
- Technologia BlackBerry Balance zabezpiecza aplikacje oraz dane firmowe i oddziela je od materiałów osobistych.
- Time Shift to funkcja fotograficzna do robienia zdjęć grupowych, na których wszyscy się uśmiechają i nie zamykają oczu.
- Story Maker umożliwia tworzenie filmów HD przy użyciu kolekcji zdjęć i wideo, a także muzyki i efektów. Film taki można natychmiast udostępnić.
- Szybka, nowa przeglądarka obsługuje standard HTML5 - przewijanie i powiększanie obrazu przebiega płynnie i szybko. Przeglądarka zawiera wiele zaawansowanych funkcji, obsługuje wiele kart oraz przeglądanie prywatne, udostępnia tryb czytnika i integruje się z platformą, ułatwiając udostępnianie materiałów.
- BlackBerry Remember integruje notatki, zadania i wiele innych elementów. Pomaga w porządkowaniu informacji w smartfonie i przypisywaniu ich do różnych projektów lub pomysłów. W ten sposób można gromadzić różne materiały, takie jak witryny internetowe, wiadomości e-mail, zdjęcia, dokumenty i inne pliki. Następnie można tworzyć odpowiednie zadania, ustawiać terminy i śledzić postępy realizacji. Jeżeli w smartfonie BlackBerry 10 jest skonfigurowane konto służbowe, z funkcją BlackBerry Remember będą automatycznie synchronizowane zadania programu Microsoft Outlook. BlackBerry Remember synchronizuje także informacje z kontem Evernote.
- Platforma zawiera wbudowaną obsługę protokołu Microsoft Exchange ActiveSync, dzięki czemu BlackBerry Z1. i BlackBerry Q10 umożliwiają łatwe łączenie i zarządzanie. Za pośrednictwem rozwiązania BlackBerry Enterprise Service 10 można ponadto uzyskiwać bezpieczny dostęp do firmowej poczty, aplikacji i danych za zaporą sieciową oraz korzystać z innych funkcji zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: 25 najdziwniejszych zdjęć z Google Maps

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)