Oto nowe logo firmy Microsoft, są kwadraty!

Oto nowe logo firmy Microsoft, są kwadraty!

Oto nowe logo firmy Microsoft, są kwadraty!
24.08.2012 12:07

Microsoft, jeszcze przed oficjalną premierą nowego systemu, ujawnia swoje nowe logo, które będzie symbolizować świeżość w poczynaniach firmy.

Nowe logo, które możecie zobaczyć na powyższym obrazku, to według firmy z Redmond powiew świeżości. Pierwszy raz w logo firmy pojawił się symbol, dotąd znany z loga systemów Windows. Kolory pozostały niezmienione (choć odcienie są bardziej stonowane), ale za to zniknął kształt pofalowanej flagi. Zamiast tego, Microsoft proponuje dobrze nam już znane kwadraty, inspirowane stylem Metro. Nazwa firmy została napisana w czcionce Segoe, doskonalej znanej z oprogramowania, stron internetowych i materiałów marketingowych Microsoftu.

Jeżeli jednak wydaje się wam, że Microsoft stworzył nowe logo inspirując się interfejsem Metro znanym z Windows Phone oraz Windows 8 –. jesteście w błędzie. Kiedy wrócimy do roku 1995 i premiery systemu operacyjnego Windows 95 zauważymy coś niezwykle ciekawego. Każda reklama debiutującego wtedy systemu miała widoczne obecne logo Microsoftu. Cztery kwadraty, każdy w takim samym kolorze, jak w obecnym logo firmy.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Jak wam się podoba nowe logo firmy Microsoft?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)