Microsoft: Windows 7 to nie kopia z Mac OS X

Microsoft: Windows 7 to nie kopia z Mac OS X
Źródło zdjęć: © Windows

12.11.2009 16:00, aktual.: 12.11.2009 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft sprostował wypowiedź jednego ze swoich pracowników i zadeklarował, że firma projektując Windows 7 w żadnym razie nie inspirowała się Mac OS X.

Simon Aldous, jeden z menedżerów Microsoftu, tydzień temu powiedział w wywiadzie dla magazynu PCR, że "Microsoft projektując Windows 7 chciał uzyskać wygląd i wrażenie graficzne zbliżone do tych, jakie oferuje system Mac". Aldous dodał, że firma zamierzała w ten sposób odpowiedzieć na potrzeby użytkowników Windows, którzy deklarowali, że chcieliby w kolejnych wersjach systemu otrzymać bardziej przejrzysty i intuicyjny interfejs.

Obraz
© (fot. Microsoft)

"Jedną z rzeczy, które ludzie wciąż powtarzają o Makach jest to, że system Mac OS X jest fantastyczny, piękny graficznie i łatwy w użyciu" - powiedział Aldous.

Wiadomość o tym, że Microsoft tak chwali konkurencję, została szybko podchwycona przez internautów i powtórzona na licznych forach w Sieci. Teraz doczekaliśmy się ostrej reakcji ze strony Microsoftu. Brandon LeBlanc, Windows Communications Manager, napisał na blogu zespołu Windows 7. że wypowiedź Aldousa była "nieścisła i dowodząca braku znajomości tematu".
"Opinia o zaczerpnięciu przez zespół producentów Windows 7 jakichkolwiek rozwiązań z Mac OS X została wygłoszona przez pracownika Microsoftu, który nie był zaangażowany w żaden aspekt projektowania systemu. Przykro mi mówić coś takiego o koledze z firmy, ale jego komentarz był po prostu nieścisły i pozbawiony podstaw. Jeśli chcecie dowiedzieć się czego naprawdę wartościowego, to zachęcam do lektury artykułów takich jak ten w Associated Press z Julie Larson-Green czy w WSJ." - napisał LeBlanc.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)