Microsoft wytacza ciężkie działa przeciwko Google'owi

Microsoft wytacza ciężkie działa przeciwko Google'owi

Microsoft wytacza ciężkie działa przeciwko Google'owi
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / flickr.com / CC
23.02.2012 11:52

Microsoft właśnie ogłosił, że postanowił wnieść pozew do Komisji Europejskiej przeciwko Google?owi i przejmowanej przez niego Motoroli.

Według Microsoftu, Motorola nie udostępnia posiadanych przez nią patentów dotyczących metod wyświetlania wideo w internecie na rozsądnych warunkach, do czego się zobowiązała. Zdaniem Microsoftu, patenty te są niezbędne do rozwoju internetu i strumieniowanego wideo, a tymczasem nie można wykupić na nie licencji w rozsądnej cenie.

Microsoft podaje też konkretne liczby. Zestaw 50 patentów, które należą do Motoroli i które umożliwiają wdrażanie obsługi webowego wideo bez obaw o ewentualny proces sądowy, to koszt, jak wyceniła Motorola, 22,5 dolara za każdego notebooka wartego do tysiąca dolarów, obsługującego te technikę. Za kosztującego od 2000 dolarów: 45 dolarów.

Według badań Microsoftu, w sumie 29 firm posiada 2300 patentów niezbędnych do tworzenia rozwiązań pozwalających na odtwarzanie internetowego wideo, w tym sam Microsoft, który udostępnia swoją pulę patentów w zamian za 2 centy za każdego laptopa sprzedawanego z innym systemem operacyjnym, niż Windows, który korzysta z opatentowanych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)