Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary

Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary26.02.2015 13:29
Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary
Źródło zdjęć: © Max Timchenko / CC

Teksańska firma Smartflash wygrała w sądzie z Apple\'em. Producent iPhone\'ów ma zapłacić przeszło 0,5 mld dolarów kary za złamanie praw patentowych.

Teksańska firma Smartflash wygrała w sądzie z Apple'em. Producent iPhone'ów ma zapłacić przeszło 0,5 mld dolarów kary za złamanie praw patentowych.

Sporne patenty dotyczą zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), zarządzania pamięcią i systemów płatności. Zdaniem firmy Smartflash, Apple stosuje w/w patenty w oprogramowaniu iTunes. Ze zdaniem tym zgodził się sąd wyznaczając 533 mln dolarów kary.

Według Apple'a, wyrok jest zdecydowanie za wysoki, a patenty warte są góra 4,5 mln dolarów. Z kolei Smartflash oczekiwał od Apple'a znacznie więcej, bo aż 852 mln dolarów. Od ostatecznej kwoty 533 mln dolarów Apple zapowiedział już apelację.

Jak zauważa firma z Cupertino, _ firma Smartflash nie wytwarza żadnych produktów, nie ma żadnych pracowników, nie tworzy żadnych miejsc pracy, nie jest obecna w USA i jedynie wykorzystuje amerykański system patentowy szukając sposobów na uzyskanie tantiemów z technologii opracowanych przez Apple'a _.

W czasie wcześniejszych wojen patentowych, w których to Apple domagał się wysokich odszkodowań, o producencie iPhone'ów mówiono podobnie, jak teraz on sam wypowiada się o Smartflashu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)