Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary

Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary

Apple złamał patenty firmy Smartflash. Zasądzono 533 mln dolarów kary
Źródło zdjęć: © Max Timchenko / CC
26.02.2015 13:29

Teksańska firma Smartflash wygrała w sądzie z Apple\'em. Producent iPhone\'ów ma zapłacić przeszło 0,5 mld dolarów kary za złamanie praw patentowych.

Teksańska firma Smartflash wygrała w sądzie z Apple'em. Producent iPhone'ów ma zapłacić przeszło 0,5 mld dolarów kary za złamanie praw patentowych.

Sporne patenty dotyczą zarządzania prawami cyfrowymi (DRM), zarządzania pamięcią i systemów płatności. Zdaniem firmy Smartflash, Apple stosuje w/w patenty w oprogramowaniu iTunes. Ze zdaniem tym zgodził się sąd wyznaczając 533 mln dolarów kary.

Według Apple'a, wyrok jest zdecydowanie za wysoki, a patenty warte są góra 4,5 mln dolarów. Z kolei Smartflash oczekiwał od Apple'a znacznie więcej, bo aż 852 mln dolarów. Od ostatecznej kwoty 533 mln dolarów Apple zapowiedział już apelację.

Jak zauważa firma z Cupertino, _ firma Smartflash nie wytwarza żadnych produktów, nie ma żadnych pracowników, nie tworzy żadnych miejsc pracy, nie jest obecna w USA i jedynie wykorzystuje amerykański system patentowy szukając sposobów na uzyskanie tantiemów z technologii opracowanych przez Apple'a _.

W czasie wcześniejszych wojen patentowych, w których to Apple domagał się wysokich odszkodowań, o producencie iPhone'ów mówiono podobnie, jak teraz on sam wypowiada się o Smartflashu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)