Nowe oprogramowanie nawigacyjne 3D firmy Harman/Becker

Nowe oprogramowanie nawigacyjne 3D firmy Harman/Becker

Nowe oprogramowanie nawigacyjne 3D firmy Harman/Becker
22.10.2008 11:26, aktualizacja: 22.10.2008 11:38

Firma Harman/Becker wprowadziła na rynek nowatorskie oprogramowanie do najnowszych modeli nawigacji samochodowej. Zostało ono zaprezentowane na targach IFA w Berlinie, dając początek rewolucji na rynku nawigacji samochodowych. Jest to pierwsze oprogramowanie przedstawiające modele wybranych miast w wymiarze 3D, trójwymiarowy i realistyczny widok ukształtowania terenu oraz rzeczywiste kształty najbardziej charakterystycznych punktów POI.

Urządzenia Harman/Becker regularnie zdobywają nagrody za innowacyjność, wzornictwo oraz walory użytkowe. Także najnowsze urządzenia, łączą w sobie te trzy cechy. Ogromną zaletą nowej wizualizacji jest nie tylko jej efektowność, ale i efektywność. Ułatwia zdecydowanie jazdę po górzystych terenach i krętych drogach, zwiększa również orientację w terenie, co jest wyjątkowo przydatne w trakcie jazdy po nieznanym obszarze.

Obraz

Becker przekracza granice
Kierowcy szczególnie docenią nowy program nawigacyjny w trakcie podróży zagranicznych. Największą zmorą wszystkich, którzy przekraczają granice obcego państwa są nowe, nieznane miasta i zawiłe trasy. Wizualizacja 3. znacznie ułatwia przejazd przez największe aglomeracje miejskie w Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Włoszech dzięki czemu czas, który do tej pory poświęcaliśmy na szukanie właściwej drogi możemy spożytkować w znacznie atrakcyjniejszy sposób, np. na zwiedzanie, które będzie tym łatwiejsze bo na mapie ukażą nam się godne uwagi każdego zwiedzającego budynki w swoich rzeczywistych kształtach.

Oprogramowanie zostało ponadto wyposażone w zaktualizowane mapy firmy Navteq dla 4. krajów europejskich. Europa Wschodnia zyskała znacznie lepsze pokrycie map. Dodano również mapy Rosji i Turcji. Dodatkowo w momencie przekraczania granicy pojawiają się informacje o danym kraju, z których dowiemy się np. o dopuszczalnych prędkościach, konieczności włączenia świateł, posiadania winiety lub odblaskowej kamizelki.

Wszystkie drogi prowadzą do celu
Nowe oprogramowanie Beckera zostało zaprojektowane dla pięciu profili użytkowników: samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, motocyklu, roweru i pieszego. Następnie użytkownik może wybrać spośród czterech opcji kalkulacji trasy: szybką, krótką, optymalną oraz łatwą. Szczególnie ciekawie prezentuje się ostatnia z nich, która wskazuje drogę z minimalną ilością manewrów i skrzyżowań. Dostępna jest również funkcja zapewniająca unikanie autostrad, dróg płatnych, przepraw promowych. Na uwagę zasługuje nowość, możliwość unikania dróg nieutwardzonych oraz wyeliminowanie manewru zawracania.

Wersja de luxe
Firma Harman/Becker wprowadziła też wiele innych udogodnień, które ułatwiają obsługę urządzeń i przyspieszają jego działanie. Użytkownik dysponuje możliwością wprowadzania celu poprzez kod pocztowy, numer budynku, skrzyżowanie lub punkt POI. Następnie urządzenie kalkuluje i wyświetla jednocześnie cztery alternatywne trasy. Użytkownik z łatwością może ocenić, która opcja jest dla niego najlepsza. Oprogramowanie zawiera również opcję wyświetlania realistycznych drogowskazów na autostradach, widok mapy w 2D/3D/manewr po manewrze, podaje również informację o dopuszczalnej prędkości na drodze. Inne przydatne funkcje to zapowiedź głosowa nazw ulic, asystent pasa skrętu, wyszukiwarka punktów POI wzdłuż trasy jazdy oraz dostęp do informacji o ruchu drogowym TMC. Posiada też dwa tryby wyświetlania: dzienny i nocny. Urządzenie Harman/Becker zapewnia wybór spośród 2. języków, w tym rosyjskiej cyrylicy. W części języków można również wybrać głos lektora. Innymi dodatkami niezbędnymi w podróży mogą okazać się kalkulator
i czas na świecie.

Relaks w drodze
Podczas długich i męczących podróży jednym z najważniejszych elementów jest odpoczynek. Tylko wypoczęty kierowca jest w stanie szybko i bezpiecznie dojechać do celu. Na tego typu okazje nowy program nawigacyjny Beckera zawiera odtwarzacz wideo, muzyki oraz przeglądarkę zdjęć. Dostępny jest również pakiet gier, m. in. Sudoku, co powinno ucieszyć przede wszystkim rodziców podróżujących z dziećmi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)