Google aktualizuje oprogramowanie Nexus One

Google aktualizuje oprogramowanie Nexus One

Google aktualizuje oprogramowanie Nexus One
Źródło zdjęć: © Schierlitz & Budewig, Tom Schierlitz via Google
03.02.2010 17:00, aktualizacja: 04.02.2010 09:17

Chociaż od premiery telefonu Nexus One nie minął jeszcze miesiąc, Google przyszykował już aktualizację oprogramowania. Oprócz załatania błędów największą nowością będzie wprowadzenie obsługi multitouch.

Z punktu widzenia użytkownika najważniejszą zmianą będzie dodanie funkcji multitouch (wielodotyk). Brak tej funkcjonalności był powodem sporej krytyki, jak spotkała smartfon Google'a. Z wielodotyku będzie można korzystać telefonicznej przeglądarce, aplikacji obsługującej zdjęcia oraz Google Maps. W tych aplikacjach będzie dostępna funkcja pinch-to-zoom.

Najważniejsza poprawka błędów oprogramowania dotyczy problemów z połączeniami 3G, które wystąpiły w niektórych egzemplarzach telefonu. Wraz z aktualizacją użytkownicy Nexusa One otrzymają także aplikację Google Maps w wersji 3.4. Znalazła się w niej funkcja wprowadzająca tryb nocny, który ułatwia korzystanie z Google Maps przy słabym oświetleniu. Aplikacja pojawi się też w sklepie Android Market.
Dostępny będzie też Google Goggles, program umożliwiający wyszukiwanie w internecie obiektów uwiecznionych na zdjęciach.

Pracujący pod kontrolą systemu Android, smartfon Google'a zadebiutował i Bluetooth 2.1 + EDR, nawigację A-GPS i obsługę szybkich połączeń HSDPA do 7,2 Mb/s. Akumulator zapewnia 1. godzin rozmów w sieci 2G lub 7 godzin w sieci 3G. Czas czuwania w sieci 2G wynosi 290 godzin i 250 godzin w przypadku sieci 3G.
Według Google'a proces aktualizacji może potrwać do końca tego tygodnia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)