Traffic Assist Z102 - nowa nawigacja firmy Becker

Traffic Assist Z102 - nowa nawigacja firmy Becker

Traffic Assist Z102 - nowa nawigacja firmy Becker
Źródło zdjęć: © becker
29.07.2009 13:32, aktualizacja: 29.07.2009 13:46

Firma Harman/Becker wypuszcza na rynek nowe urządzenie nawigacyjne Traffic Assist Z102, które jest następcą popularnego Becker Traffic Assist Z98. Prezentowany model posiada wzbogacone oprogramowanie, m. in. o widok terenu 3D oraz najnowsze mapy Navteq i opcjonalnie AutoMapa Polska XL

Becker Traffic Assist Z10. wyróżnia się na rynku nawigacji z niższej półki cenowej eleganckim wykończeniem. Tak jak i wcześniejsze modele, Z102 jest sterowany poprzez ekran dotykowy 4,3 cala oraz czerwony przycisk Beckera.

Obraz
© (fot. becker)

Kolejnym wyróżnikiem jest szybkość działania, za którą cenione są wszystkie urządzenia tej marki. Urządzenie zawdzięcza ją wyjątkowo czułemu odbiornikowi GPS SIRF III InstantFixII i oprogramowaniu umożliwiającemu równoczesne obliczanie czterech różnych tras dojazdu (szybkiej, krótkiej, optymalnej lub łatwej) Becker Traffic Assist Z10. już na starcie oblicza przewidywany czas jazdy, a następnie aktualizuje go na bieżąco.

Jako specjalny bonus dodane zostało oprogramowanie 3. – trójwymiarowe ukształtowanie terenu. „Widok 3D terenu okazał się jedną z najchętniej używanych funkcji, mającą duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić go również do modelu Z102” powiedział Marek Krygier, manager marki Becker na Europę Wschodnią.

Chociaż to tańszy model Traffic Assist, okrojony z części funkcji, Z10. jest wyposażony w najnowszą wersję pełnych map 41 krajów Europy dostarczanych przez firmę Navteq. Nie zabrakło w nich bazy specjalnych miejsc docelowych m. in. lotnisk, szpitali, warsztatów samochodowych i stadionów. Istnieje również możliwość wyznaczenia trasy z pominięciem dróg nieutwardzonych, płatnych, autostrad, promów lub zawracania. Użytkownicy mogą również wybrać urządzenie z dodatkowo dołączoną najnowszą AutoMapą Polska XL, która zapewni informacje o przejazdach kolejowych, najniebezpieczniejszych miejscach oraz informacje dla kierowców ciężarówek.

Specyfikacja techniczna
• Prędkość 400 MHz
• Pamięć wewnętrzna 2 GB z zainstalowanymi mapami 41 krajów Europy
• GPS SIRF III
• Wyświetlacz dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów
• Wymiary 125 mm x 82,5 mm x 17,6 mm (szerokość x wysokość x grubość)
• Ciężar 190 g
• Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

Cena urządzenia Becker Traffic Assist Z102 to 949 PLN, 1199 PLN z AutoMapą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)