Nowa nawigacja GPS Becker Z203 - dla wymagających

Nowa nawigacja GPS Becker Z203 - dla wymagających27.04.2009 14:13
Nowa nawigacja GPS Becker Z203 - dla wymagających

Firma Harman/Becker wprowadza na polski rynek nowe urządzenie do nawigacji z serii Becker Traffic Assist – Z203. Obsługa tego 4,3 calowego urządzenia jest wyjątkowo łatwa i nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdu, a dzięki wprowadzeniu technologii Bluetooth kierowca może bez stwarzania zagrożenia rozmawiać przez telefon komórkowy. Ponadto widok miast 3D i modele budynków zapewniają doskonałą orientację w terenie.

Specjalnie dla wymagających
Becker Z20. jest kolejnym już urządzeniem z portfolio producenta, które zawiera najnowsze oprogramowanie 3D przedstawiające trójwymiarowy widok miast, terenu oraz punktów orientacyjnych, co pozwala swobodniej poruszać się w nowym miejscu. Dodatkowo urządzenie wyposażono w szerszą ilość punktów POI – stacje benzynowe, miejsca kempingowe. Nowością jest program Traffic Patterns pozwalający ominąć newralgiczne węzły ruchu ulicznego i w zależności od pory dnia i dnia tygodnia wskazuje kierowcy alternatywne trasy dotarcia do celu. W modelu Z203 dostępna jest też technologia Bluetooth pozwalająca na bezprzewodowe połączenie z telefonem komórkowym, co znacznie ułatwia korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.

288763899271198867
Źródło zdjęć: © (fot. Becker)

Dodatkowe elementy minimalizujące rozproszenie uwagi to program Tekst-to-Speech, który pozwala na głosową zapowiedź nazw ulic i podział ekranu 40:6. w trybie 2D lub 3D. Dzięki nim, użytkownik widzi wszystkie potrzebne informacje na jednym ekranie bez potrzeby przełączania i odrywania rąk od kierownicy. Z myślą o niezdecydowanych kierowcach stworzono możliwość jednoczesnego wyświetlenia graficznego 4 alternatywnych tras – „Szybka”, „Krótka”, „Optymalna” i „Łatwa”, co zdecydowanie ułatwia dokonanie wyboru.

Rozwinięty technologicznie
Urządzenie nawigacyjne Becker Traffic Assist Z20. zawiera aktywną stację dokującą, która pozwala na doprowadzenie napięcia zasilania i połączenie TMC przez standardowe gniazdo USB MINI. Aktywne zamocowanie umożliwia zdjęcie urządzenia w dowolnej chwili. Urządzenie posiada najnowsze mapy firmy Navteq Q4 2008. Producent urządzeń zadbał też o to, by estetyczna strona nawigacji odpowiadała wysokiemu poziomowi technicznemu. Całkowicie zmieniony został panel frontowy w którym użyto plastiku o wyjątkowej fakturze.

Specyfikacja techniczna
• Prędkość procesora 400 MHz
• Pamięć wewnętrzna 4 GB z zainstalowanymi mapami 42 krajów Europy
• GPS SIRF III
• Wyświetlacz dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów
• Wymiary 125 mm x 82,5 mm (szer. x wys. x głęb.)
• Ciężar 197 g
• Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

Cena urządzenia Becker Traffic Assist Z203 to 1299 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)