Nowa nawigacja GPS Becker Z203 - dla wymagających

Nowa nawigacja GPS Becker Z203 - dla wymagających

27.04.2009 14:13, aktual.: 28.04.2009 11:36

Firma Harman/Becker wprowadza na polski rynek nowe urządzenie do nawigacji z serii Becker Traffic Assist – Z203. Obsługa tego 4,3 calowego urządzenia jest wyjątkowo łatwa i nie przeszkadza w prowadzeniu pojazdu, a dzięki wprowadzeniu technologii Bluetooth kierowca może bez stwarzania zagrożenia rozmawiać przez telefon komórkowy. Ponadto widok miast 3D i modele budynków zapewniają doskonałą orientację w terenie.

Specjalnie dla wymagających
Becker Z20. jest kolejnym już urządzeniem z portfolio producenta, które zawiera najnowsze oprogramowanie 3D przedstawiające trójwymiarowy widok miast, terenu oraz punktów orientacyjnych, co pozwala swobodniej poruszać się w nowym miejscu. Dodatkowo urządzenie wyposażono w szerszą ilość punktów POI – stacje benzynowe, miejsca kempingowe. Nowością jest program Traffic Patterns pozwalający ominąć newralgiczne węzły ruchu ulicznego i w zależności od pory dnia i dnia tygodnia wskazuje kierowcy alternatywne trasy dotarcia do celu. W modelu Z203 dostępna jest też technologia Bluetooth pozwalająca na bezprzewodowe połączenie z telefonem komórkowym, co znacznie ułatwia korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem.

Obraz
© (fot. Becker)

Dodatkowe elementy minimalizujące rozproszenie uwagi to program Tekst-to-Speech, który pozwala na głosową zapowiedź nazw ulic i podział ekranu 40:6. w trybie 2D lub 3D. Dzięki nim, użytkownik widzi wszystkie potrzebne informacje na jednym ekranie bez potrzeby przełączania i odrywania rąk od kierownicy. Z myślą o niezdecydowanych kierowcach stworzono możliwość jednoczesnego wyświetlenia graficznego 4 alternatywnych tras – „Szybka”, „Krótka”, „Optymalna” i „Łatwa”, co zdecydowanie ułatwia dokonanie wyboru.

Rozwinięty technologicznie
Urządzenie nawigacyjne Becker Traffic Assist Z20. zawiera aktywną stację dokującą, która pozwala na doprowadzenie napięcia zasilania i połączenie TMC przez standardowe gniazdo USB MINI. Aktywne zamocowanie umożliwia zdjęcie urządzenia w dowolnej chwili. Urządzenie posiada najnowsze mapy firmy Navteq Q4 2008. Producent urządzeń zadbał też o to, by estetyczna strona nawigacji odpowiadała wysokiemu poziomowi technicznemu. Całkowicie zmieniony został panel frontowy w którym użyto plastiku o wyjątkowej fakturze.

Specyfikacja techniczna
• Prędkość procesora 400 MHz
• Pamięć wewnętrzna 4 GB z zainstalowanymi mapami 42 krajów Europy
• GPS SIRF III
• Wyświetlacz dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów
• Wymiary 125 mm x 82,5 mm (szer. x wys. x głęb.)
• Ciężar 197 g
• Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

Cena urządzenia Becker Traffic Assist Z203 to 1299 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)