Nowa Surface Microsoftu używa każdego piksela jak kamery

Nowa Surface Microsoftu używa każdego piksela jak kamery

Nowa Surface Microsoftu używa każdego piksela jak kamery
Źródło zdjęć: © Gizmodo
07.01.2011 13:24, aktualizacja: 07.01.2011 13:37

Komputer "na blacie", czyli Surface firmy Microsoft, pojawiał się na targach i pokazach częściej niż u klientów. Być może jego nowa, udoskonalona wersja ma wreszcie szansę zagościć w hotelowych lobby i salonach osób, które uważają Billa Gatesa za zbawcę świata? Tym bardziej, że jest tańsza.

Nowa Surface tak jak poprzedniczka wykorzystuje podczerwień do wykrywania dotyku. Jednak nowa technologia "pixel sense" oznacza, że każdy piksel na ekranie/klawiaturze działa jak osobna kamerka, obsługiwana przy wsparciu silnej karty graficznej. Powyżej widać, jak to działa - wykrywa całą kartkę papieru i napis na niej.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Połączenie ekranu dotykowego, wyświetlacza i skanera stwarza nieograniczone możliwości. Microsoft wręcz zachęca projektantów i programistów, by prezentowali pomysły nowe sposoby wykorzystania Surface.

Pokazany na CES 2011 układ został stworzony przez Samsunga, ale chodzi na zwykłym pececie z Windowsem, nie na sprzęcie specjalnie stworzonym na potrzeby Surface. Ekran pokrywa olbrzymia warstwa Gorilla Glass, czyli odpornej substancji chroniącej ekrany dotykowe bez utraty możliwości wprowadzania danych za pomocą monitora. Słusznie - kto wie, co wschechstronna Surface będzie teraz znosić.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)