Wyświetlacze Samsunga w Nokiach

Wyświetlacze Samsunga w Nokiach

Wyświetlacze Samsunga w Nokiach
28.05.2007 19:18, aktualizacja: 29.05.2007 10:11

Po raz pierwszy w historii doszło do tak wielkiego porozumienia i współpracy między Samsungiem i Nokią - do tej pory wielkimi konkurentami na rynku telefonów komórkowych. Współpraca przewiduje dostawy ekranów LCD produkowanych przez południowokoreańskiego Samsunga do komórek Nokii.

Nokia jest największym producentem telefonów komórkowych na świecie z roczną sprzedażą na poziomie 350 mln urządzeń. Do tej pory tylko kilku producentów LCD (Sharp, TMD, EID, ST-LCD) dostarczało ekrany dla Nokii. Porozumienie przyniesie korzyści obu stronom - Samsung będzie mógł powalczyć z firmą Sharp, która wiedzie prym w sprzedaży niewielkich ekranów LCD, Nokia z kolei zdywersyfikuje dostawy części do produkcji terminali.

Samsung próbował już kilka razy zawrzeć podobne porozumienie na dostawę ekranów LCD. Nokia za każdym razem odrzucała ofertę argumentując decyzję faktem współzawodnictwa firm na rynku telefonów komórkowych. Powód, dla którego Nokia zmieniła zdanie, to wahające się ceny ekranów LCD. Umowa z firmą Samsung da Nokii silniejszą pozycję w negocjacjach z innymi dostawcami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)