Nexpaq - takiej obudowy do telefonu jeszcze nie widziałeś!

Nexpaq - takiej obudowy do telefonu jeszcze nie widziałeś!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.04.2015 15:47, aktual.: 04.05.2015 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteście przywiązani do swojego smartfona, koncepcje typu Project Ara raczej nie będą Was interesowały. Ale gdyby tak mieć możliwość dopakowania własnego sprzętu o dodatkowe moduły?

Rozwiązanie, które proponuje Nexpaq, czyli obudowa z wymiennymi modułami ma pewne ograniczenia - nie zmienimy dzięki nim wydajności procesora smartfona czy rozdzielczości jego aparatu. Ale poprzez proponowane przez producenta drobiazgi znacząco zwiększymy funkcjonalność telefonu.

Nexpaq proponuje 1. modułów, z których maksymalnie 6 będziemy mogli używać równocześnie (niektóre różnią się jednak ilością zajmowanego miejsca):

Moduł z baterią *- w samej obudowie znajdziemy dodatkowy akumulator o pojemności 100. mAh, jednak możemy dodatkowo dołożyć trzy moduły, które zwiększą o 90% ilość energii z jakiej będzie mógł korzystać smartfon.
*
Moduł z głośnikiem
- sprawi, że będziemy mogli o 30-60. zwiększyć moc smartfonowego głośnika.
Moduł z lampą błyskową - zapewni lepsze doświetlenie zdjęć.

Moduł z czytnikiem kart SD.

Moduł z termometrem i czujnikiem wilgotności - umieszcza się go na odległość 2-5 cm od czoła pacjenta/obiektu by poprzez aplikację zmierzyć jego temperaturę.

*Moduł z przyciskami fizycznymi *- dwa dodatkowe przyciski, które możemy wykorzystać jako skróty do np. włączenia latarki czy aparatu.

Moduł z pamięcią flash - do wyboru 3. lub 64 GB.
Moduł z czujnikiem jakości powietrza - poinformuje o wycieku groźnych gazów np. dwutlenku węgla.

Moduł z alkomatem

Moduł z laserem - przydatny jako wskaźnik przy prezentacjach.

Moduł z 64 GB dodatkowej pamięci - np. na backup danych.

Moduł "pusty" - nie zawiera niczego, wypełnia puste miejsca.

To oczywiście tylko pakiety, które są już dostępne w ofercie. Z czasem twórcy planują rozszerzyć je o dodatkowe funkcjonalności. Oczywiście, nowe moduły mają być kompatybilne ze starą obudową. Nexpaq jest kompatybilny z Samsungiem Galaxy S5. S6 Edge oraz iPhonem 6. Obudowa jest dopasowana pod wskazany model telefonu jednak moduły pasują do każdej obudowy. Wszystkie części łączą się ze smartfonem poprzez Bluetooth, a cała obudowa podpięta jest także pod micro USB, przez co możliwe jest też równoczesne ładowanie smartfona i Nexpaqa.

Gdy powjawi się na rynku, Nexpaq będzie kosztował 14. dolarów (obudowa + 4 moduły). W przedsprzedaży na Kickstarterze można go jednak dostać już za 89 dolarów. Ceny pojedynczych modułów nie zostały ujawnione.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ta pralka w ogóle nie zużywa prądu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)