Nexpaq - takiej obudowy do telefonu jeszcze nie widziałeś!

Nexpaq - takiej obudowy do telefonu jeszcze nie widziałeś!30.04.2015 15:47
Nexpaq - takiej obudowy do telefonu jeszcze nie widziałeś!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Jeśli jesteście przywiązani do swojego smartfona, koncepcje typu Project Ara raczej nie będą Was interesowały. Ale gdyby tak mieć możliwość dopakowania własnego sprzętu o dodatkowe moduły?

Rozwiązanie, które proponuje Nexpaq, czyli obudowa z wymiennymi modułami ma pewne ograniczenia - nie zmienimy dzięki nim wydajności procesora smartfona czy rozdzielczości jego aparatu. Ale poprzez proponowane przez producenta drobiazgi znacząco zwiększymy funkcjonalność telefonu.

Nexpaq proponuje 1. modułów, z których maksymalnie 6 będziemy mogli używać równocześnie (niektóre różnią się jednak ilością zajmowanego miejsca):

Moduł z baterią *- w samej obudowie znajdziemy dodatkowy akumulator o pojemności 100. mAh, jednak możemy dodatkowo dołożyć trzy moduły, które zwiększą o 90% ilość energii z jakiej będzie mógł korzystać smartfon.
*
Moduł z głośnikiem
- sprawi, że będziemy mogli o 30-60. zwiększyć moc smartfonowego głośnika.
Moduł z lampą błyskową - zapewni lepsze doświetlenie zdjęć.

Moduł z czytnikiem kart SD.

Moduł z termometrem i czujnikiem wilgotności - umieszcza się go na odległość 2-5 cm od czoła pacjenta/obiektu by poprzez aplikację zmierzyć jego temperaturę.

*Moduł z przyciskami fizycznymi *- dwa dodatkowe przyciski, które możemy wykorzystać jako skróty do np. włączenia latarki czy aparatu.

Moduł z pamięcią flash - do wyboru 3. lub 64 GB.
Moduł z czujnikiem jakości powietrza - poinformuje o wycieku groźnych gazów np. dwutlenku węgla.

Moduł z alkomatem

Moduł z laserem - przydatny jako wskaźnik przy prezentacjach.

Moduł z 64 GB dodatkowej pamięci - np. na backup danych.

Moduł "pusty" - nie zawiera niczego, wypełnia puste miejsca.

To oczywiście tylko pakiety, które są już dostępne w ofercie. Z czasem twórcy planują rozszerzyć je o dodatkowe funkcjonalności. Oczywiście, nowe moduły mają być kompatybilne ze starą obudową. Nexpaq jest kompatybilny z Samsungiem Galaxy S5. S6 Edge oraz iPhonem 6. Obudowa jest dopasowana pod wskazany model telefonu jednak moduły pasują do każdej obudowy. Wszystkie części łączą się ze smartfonem poprzez Bluetooth, a cała obudowa podpięta jest także pod micro USB, przez co możliwe jest też równoczesne ładowanie smartfona i Nexpaqa.

Gdy powjawi się na rynku, Nexpaq będzie kosztował 14. dolarów (obudowa + 4 moduły). W przedsprzedaży na Kickstarterze można go jednak dostać już za 89 dolarów. Ceny pojedynczych modułów nie zostały ujawnione.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ta pralka w ogóle nie zużywa prądu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)