Nieograniczona pojemność w Google Drive!

Nieograniczona pojemność w Google Drive!

Nieograniczona pojemność w Google Drive!
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.06.2014 13:55

Zmiany wprowadzone w usłudze sieciowej Google Drive to jedna z nowości przedstawionych na konferencji Google I/O w San Francisco. Można też uznać, że jest to odpowiedź na nową ofertę Microsoftu dotyczącą internetowego dysku OneDrive.

O zmianach wprowadzonych w OneDrive Microsoftu informowaliśmy dosłownie dwa dni temu. Po szczegóły zapraszamy do tamtego materiału, jednak w skrócie można go podsumować w ten sposób: dużo więcej za dużo taniej. Odpowiedź firmy Google okazała się błyskawiczna.

Podczas trwającej właśnie konferencji Google I/O zaprezentowana została nowa wersja dysku internetowego o nazwie Google Drive for Work. Jak sama nazwa wskazuje, w założeniu jest ona przeznaczona raczej dla zastosowań komercyjnych (np. w małych firmach), ale nic nie stoi na przeszkodzie temu, by wykorzystywać ją zupełnie prywatnie.

Pod dwoma wszakże warunkami. Po pierwsze, jest to usługa płatna, a więc musimy zgodzić się na płacenie za nią 10 dolarów miesięcznie. Jak na dysk o nielimitowanej pojemności cena wydaje się całkiem atrakcyjna. Ale jest jeszcze drugi warunek - w tym momencie Google Drive for Work dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Google nie podało jeszcze, w jakim terminie usługa zostanie rozszerzona na inne kraje, w tym Polskę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)