Amazon w Gliwicach. Największy zakład w Polsce zatrudni tysiąc osób i 4 tys. robotów

Amazon w Gliwicach. Największy zakład w Polsce zatrudni tysiąc osób i 4 tys. robotów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Modzelewska

28.11.2019 09:47, aktual.: 28.11.2019 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amazon zamierza otworzyć Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. Będzie to ósmy taki zakład w Polsce i największy pod względem powierzchni. Firma planuje zatrudnić tysiąc osób oraz cztery razy tyle robotów.

Amazon poinformował, że planuje otworzyć kolejne centrum logistyczne w Gliwicach. Jego powierzchnia ma wynosić ponad 210 tys. m2. Jest to kolejna z inwestycji firmy w Polsce. Na początku listopada Amazon otworzył podobne obiekty w Okmianach koło Bolesławca i w Pawlikowicach nieopodal Łodzi.

Centrum "zatrudni" roboty

W centrum zostaną wykorzystane zaawansowane rozwiązania automatyzacyjne. Jednym z nich jest Amazon Robotics, pomagające w kompletowaniu zamówień i układaniu produktów na półkach. Firma wykorzysta również paletyzatory, czyli urządzenia pozwalające na przenoszenie i rozładowywanie przedmiotów, których waga przekracza 15 kg.

Amazon stworzy nowe miejsca pracy

Według informacji opublikowanych przez Polską Agencją Prasową, nowe Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach zatrudni m.in. inżynierów, informatyków oraz specjalistów z zakresu HR.

Osoby zatrudnione w nowym centrum Amazona będą realizować zamówienia na produkty o małej i średniej wielkości. Mowa tutaj m.in. o elektronice czy książkach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)