Office Online - pakiet biurowy Microsoftu w sieci za darmo

Office Online - pakiet biurowy Microsoftu w sieci za darmo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.02.2014 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie zwalnia tempa. Wygląda na to, że Gigant z Redmond dokonał rebrandingu kolejnej usługi ze swego internetowego portfolio. Tym razem padło na webową wersję pakietu biurowego Office, która od dziś będzie funkcjonować na rynku pod wiele mówiącą nazwą: Office Online.

Według zapewnień Microsoftu, nowa nazwa o wiele lepiej oddaje sieciowy charakter serwisu. Zdaniem przedstawicieli MS jego poprzedni tytuł –. Office Web Apps – mógł nieopatrznie kojarzyć się z różnego rodzaju płatnymi aplikacjami dla urządzeń mobilnych, które nie mają nic wspólnego z ogólnym kształtem przeglądarkowej wersji pakietu.

Co ciekawe, wygląda na to, że mimo zmienionej nazwy w sieciowym Officie nie sposób uświadczyć żadnych istotnych nowości. Tak jak poprzednio, serwisuje oferuje dostęp do większości funkcji obecnych w tradycyjnych, PC-towym wariancie usługi, umożliwiając tworzenie i zaawansowaną edycję różnego rodzaju dokumentów. Jedyną godną uwagi nowością wydaje się tylko dodatek w postaci całkiem pokaźnego zestawu szablonów. Trudno liczyć na więcej.

Z sieciowych aplikacji Word, Powerpoint i Excel już teraz za darmo mogą korzystać wszyscy użytkownicy dysku OneDrive. Nowy/stary serwis jest dostępny w sieci pod adresem Office.com.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)