Niemiecka policja przechodzi na Linuksa

Niemiecka policja przechodzi na Linuksa

21.11.2007 20:00

Rok temu część niemieckich urzędów skarbowych wymieniło w 12 tysiącach komputerów system operacyjny na SUSE Linux. Teraz do tego kroku przymierza się policja Berlina.

Policyjny okręg administracyjny Berlina ogłosił, iż ich system informacyjny o nazwie POLIKS ( Police National System for the Information, Communication and Processing ) nie spełnia oczekiwań postawionych przez służby porządkowe. Oprogramowanie bazujące na produktach Microsoftu okazało się niestabilne i bardzo zawodne. Z tego powodu spisywanie różnego typu raportów może trwać od 30 do 90 minut. Ponadto tylko przez ten rok system odmawiał posłuszeństwa łącznie przez ponad 50 godzin ( co jest wręcz niedopuszczalne, dla porównania - w innych okręgach czas ten nie przekroczył dwóch godzin ). _ "To jest nieprawdopodobne! Kierownicy powinni poważnie zastanowić się nad zmianą systemu operacyjnego." _ - komentuje Helmut Sarwas, wiceprezydent DPoIG Berlin ( niemieckie policyjne związki zawodowe ).

W rezultacie berlińska policja postanowiła zrezygnować z MS Windows, a na jego miejsce wprowadzić całkiem nowy system oparty na dystrybucji Linux. Należy również dodać, iż pozwoli to na zaoszczędzenie milionów euro. Pojawiła się nawet idea przekazania zaoszczędzonych kwot na premie świąteczne dla oficerów policji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)