Proste menadżer okien dla Linuksa

Proste menadżer okien dla Linuksa

21.06.2007 08:00, aktual.: 21.06.2007 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się nowa, stabilna wersja 1.0.0 evilwm, prostego menedżera okien dla X Window System. Tym razem poprawiono przede wszystkim stabilność oprogramowania i dodano kilka nowych opcji.

Evilwm to minimalistyczny menedżer okien, który został stworzony według zasady "czym prościej, tym lepiej". Brak ikon, ozdobnych pasków, kolorowych ramek i innych podobnych "udogodnień" graficznych to cała esencja projektu. Jedyną ozdobą jest obramowanie o grubości jednego piksela ( chociaż trudno to nazwać ozdobą ). Wiele funkcji jest wywoływanych za pomocą klawiatury. Opcja przylegania okien do siebie nawzajem i do granic pulpitu oraz wirtualne ekrany to kilka z możliwości evilwm. Dochodzą do tego również niezwykle małe wymagania i rozmiary oprogramowania ( ze względu na jego ascetyczny wygląd ). Evilwm doskonale nadaje się do słabych maszyn, bądź po prostu dla ludzi, którzy lubią proste rozwiązania.

W nowym wydaniu znacznie poprawiono stabilność menedżera oraz naprawiono zachowanie funkcji przylegania okien do obramowań. Wprowadzono również podstawowe wsparcie dla Xrandr. Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej projektu - http://www.6809.org.uk/evilwm/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)