Nowy odtwarzacz audio dla Linuksa

Nowy odtwarzacz audio dla Linuksa

Nowy odtwarzacz audio dla Linuksa
26.05.2007 11:30, aktualizacja: 28.05.2007 09:24

Niedawno środowisku użytkowników Linux został przedstawiony nowy odtwarzacz audio Decibel Audio Player. Najnowsze, drugie już wydanie tej aplikacji to następny krok w rozwoju projektu.

Obraz
© Decibel Audio Player

Decibel Audio Player 0.02 to darmowy odtwarzacz muzyczny dla systemów GNU/Linux stworzony na bazie GTK+. Twórcy pragnęli stworzyć odtwarzacz audio całkowicie inny niż jego odpowiedniki typu Amarok, czy Exaile. Zrezygnowano ze wszystkich "niepotrzebnych" funkcji, takich jak edycja tagów w utworach. Patrząc na interfejs Decibel Audio Player 0.02 można odnieść wrażenie, że ma się przed sobą jedynie listę odtwarzania. W istocie jest to cały program. Doskonale oddaje to cele twórców - prosta obsługa, estetyka, brak "zbędnych" opcji.

Bez wątpienia nie jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników, lecz ze względu na prostotę projektu jest ono bardzo stabilne i szybkie w działaniu. Projekt jest dopiero we wczesnym etapie rozwoju i nie wiadomo dokładnie jakie jeszcze funkcje zostaną dodane.

W wersji 0.02 dodano menedżer plików, który umożliwia szybkie poruszanie się w drzewie katalogowym w czasie odtwarzania muzyki. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu - http://decibel.silent-blade.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)