Nowy odtwarzacz audio dla Linuksa

Nowy odtwarzacz audio dla Linuksa

26.05.2007 11:30, aktual.: 28.05.2007 09:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno środowisku użytkowników Linux został przedstawiony nowy odtwarzacz audio Decibel Audio Player. Najnowsze, drugie już wydanie tej aplikacji to następny krok w rozwoju projektu.

Obraz
© Decibel Audio Player

Decibel Audio Player 0.02 to darmowy odtwarzacz muzyczny dla systemów GNU/Linux stworzony na bazie GTK+. Twórcy pragnęli stworzyć odtwarzacz audio całkowicie inny niż jego odpowiedniki typu Amarok, czy Exaile. Zrezygnowano ze wszystkich "niepotrzebnych" funkcji, takich jak edycja tagów w utworach. Patrząc na interfejs Decibel Audio Player 0.02 można odnieść wrażenie, że ma się przed sobą jedynie listę odtwarzania. W istocie jest to cały program. Doskonale oddaje to cele twórców - prosta obsługa, estetyka, brak "zbędnych" opcji.

Bez wątpienia nie jest to narzędzie dla zaawansowanych użytkowników, lecz ze względu na prostotę projektu jest ono bardzo stabilne i szybkie w działaniu. Projekt jest dopiero we wczesnym etapie rozwoju i nie wiadomo dokładnie jakie jeszcze funkcje zostaną dodane.

W wersji 0.02 dodano menedżer plików, który umożliwia szybkie poruszanie się w drzewie katalogowym w czasie odtwarzania muzyki. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu - http://decibel.silent-blade.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)