Stacja muzyczna pod Linuksa i Windows

Stacja muzyczna pod Linuksa i Windows

Stacja muzyczna pod Linuksa i Windows
08.05.2007 15:30, aktualizacja: 09.05.2007 10:45

Ukazała się Frinika 0.4.0 - wielofunkcyjna aplikacja do edytowania, nagrywania i tworzenia muzyki. Wydanie 0.4.0 to przede wszystkim nowe funkcje i zwiększona stabilność oprogramowania.

Obraz
© Frinika

Frinika to darmowy zestaw narzędzi do obróbki dźwięku. Można dzięki nim tworzyć własną muzykę ( sequencer, soft-synths ), dodawać efekty cyfrowe do przechwytywanego sygnału w czasie rzeczywistym, nagrywać wiele ścieżek dźwiękowych i zarazem edytować je. Aplikacja ja napisana w języku Java ( 1.5 ). Zawiera prosty mikser, sequencer MIDI, efekty dźwiękowe ( echo, distortion, delay, itp. ), edytor do zapisu nut oraz narzędzia do przechwytywania sygnałów z urządzeń zewnętrznych. Współpracuje również ze wszystkimi aplikacjami wykorzystującymi JACK audio connection kit ( w przypadku Linuksa ).

Nowe wydanie zawiera wiele nowości. Dodano opcje importu MIDI do istniejącego już projektu dźwiękowego, ulepszono próbki muzyczne rasmusDSP ( perkusja ), wprowadzając zerowe noty w generatorze dźwięków. Ulepszono również sam interfejs, przenosząc wiele funkcji w bardziej dostępne miejsca. Dodatkowo wprowadzono wiele mniejszych poprawek, związanych z kompatybilnością z innymi urządzeniami i oprogramowaniem. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta - http://frinika.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)