Nie wolno oceniać nauczycieli

Nie wolno oceniać nauczycieli

Nie wolno oceniać nauczycieli
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
04.03.2008 09:00, aktualizacja: 04.03.2008 11:00

Francuski sąd stwierdził, że popularna witryna Note2be.com nie może dawać uczniom możliwości wymieniania nazwisk nauczycieli i wystawiania im ocen. Wspomniana witryna powstała w styczniu i natychmiast została przeciwko niej skierowana sprawa do sądu. Skarżącymi były związki zawodowe nauczycieli, które zyskały poparcie Ministerstwa Edukacji - ich zdaniem publiczne ocenianie narusza prywatność uczących i "wznieca publiczne niepokoje".

Sąd przychylił się do zdania powodów i orzekł, że witryna nie może już więcej wymieniać nauczycieli z nazwiska. Za każdy przypadek naruszenia wyroku właścicielom witryny grozi kara w wysokości 100. euro. Obecnie właściciele zostali ukarani grzywną w wysokości 1 euro i zostali zobowiązani do pokrycia kosztów sądowych poniesionych przez około 30 nauczycieli.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Twórcy witryny są oburzeni wyrokiem, a związki zawodowe i minister Xavier Darcos powitali go z zadowoleniem. Na Note2be.com uczniowie oceniali nauczycieli w 6 kategoriach: interesujące zajęcia, jasność tłumaczenia, sprawiedliwość ocen, dostępność nauczyciela, motywacja oraz szacunek wzbudzany u uczniów. Witryna publikowała też ranking, którego celem było promowanie 10 najlepszych francuskich belfrów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)