Nie wolno oceniać nauczycieli

Nie wolno oceniać nauczycieli
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

04.03.2008 09:00, aktual.: 04.03.2008 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Francuski sąd stwierdził, że popularna witryna Note2be.com nie może dawać uczniom możliwości wymieniania nazwisk nauczycieli i wystawiania im ocen. Wspomniana witryna powstała w styczniu i natychmiast została przeciwko niej skierowana sprawa do sądu. Skarżącymi były związki zawodowe nauczycieli, które zyskały poparcie Ministerstwa Edukacji - ich zdaniem publiczne ocenianie narusza prywatność uczących i "wznieca publiczne niepokoje".

Sąd przychylił się do zdania powodów i orzekł, że witryna nie może już więcej wymieniać nauczycieli z nazwiska. Za każdy przypadek naruszenia wyroku właścicielom witryny grozi kara w wysokości 100. euro. Obecnie właściciele zostali ukarani grzywną w wysokości 1 euro i zostali zobowiązani do pokrycia kosztów sądowych poniesionych przez około 30 nauczycieli.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Twórcy witryny są oburzeni wyrokiem, a związki zawodowe i minister Xavier Darcos powitali go z zadowoleniem. Na Note2be.com uczniowie oceniali nauczycieli w 6 kategoriach: interesujące zajęcia, jasność tłumaczenia, sprawiedliwość ocen, dostępność nauczyciela, motywacja oraz szacunek wzbudzany u uczniów. Witryna publikowała też ranking, którego celem było promowanie 10 najlepszych francuskich belfrów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)