Następny Windows - wymagania mniejsze niż XP?

Następny Windows - wymagania mniejsze niż XP?
Źródło zdjęć: © IDG

21.10.2007 12:00, aktual.: 22.10.2007 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W trakcie pokazu dotyczącego wirtualizacji, Eric Traut, pracownik Microsoftu, po raz pierwszy publicznie zaprezentował w działaniu jądro następcy Visty. Zdradził też kilka frapujących szczegółów dotyczących kolejnej wersji Windows.

Interesujący jest już sam fakt istnienia projektu MinWin odpowiedzialnego za "krojenie" kernela Windows do granic możliwości. Można się spodziewać, że Microsoft nie jest zbyt zadowolony z osiągnięć Visty na komputerkach UMPC.

Podczas demonstracji Traut zaprezentował jądro Windows 7 ( Seven ). Wraz z niewielkim serwerem HTTP potrzebowało ono zaledwie 33 MB pamięci operacyjnej ( z przydzielonych 40 MB ), choć interakcja z nim możliwa była wyłącznie w trybie tekstowym. Co ciekawe ze słów pracownika Microsoftu wynikało, że MinWin może w przyszłości znaleźć się w Windows Media Center i w urządzeniach przenośnych.

Ponoć nowy kernel pojawia się również w Longhornie / Windows 2008 - http://www.pcworld.pl/news/99388.html ( patrz PC World Komputer 11/2007 - http://20.pcworld.pl/nowynumer/default011.asp ). Wygląda więc na to, że Microsoft bardzo poważnie potraktował deklaracje użytkowników, jakoby Linux pozwalał im na wykorzystanie nawet bardzo starych komputerów w roli domowych serwerów plików i multimediów.

Warto zajrzeć: prezentacja Erica Trauta na Iniversity of Illinois - http://www.acm.uiuc.edu/conference/2007/video/uiuc-acm-rp07-traut.wmv ( pokaz w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)