Dell: powrót Windows XP

Dell: powrót Windows XP

22.04.2007 09:30, aktual.: 23.04.2007 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Della poinformowali, że w związku z licznymi prośbami klientów, do oferty firmy wrócą wkrótce komputery PC z preinstalowanym Windows XP. System ten zniknął z oferty Della krótko po premierze Visty - jednak okazało się, że wielu klientów chce mieć możliwość wyboru OS-u.

_ "Jasno i wyraźnie usłyszeliśmy życzenie naszych klientów, dlatego też wkrótce osoby kupujące nasze komputery przeznaczone dla użytkowników domowych będą mogły wybrać, czy ma nich zostać zainstalowany Windows Vista czy XP" _ - napisał koncern w wydanym właśnie oświadczeniu. System dostępny będzie zarówno w wersji Home, jak i Professional - będą go mogli zamówić klienci kupujący notebooki z serii Inspiron oraz komputery stacjonarne z linii Dimension.

Warto wspomnieć, iż w ofercie Della są aktualnie dostępne komputery z Windows XP - jednak starszy Windows dostępny jest jedynie na maszynach przeznaczonych dla użytkowników korporacyjnych.

Przedstawiciele Microsoftu mówią, iż rozumieją decyzję Della - ich zdaniem, naturalne jest, że przez pewien czas po premierze nowego systemu operacyjnego niektórzy klienci wybierać będą starsze, lepiej im znane, rozwiązania. Firma oświadczyła jednak, iż klienci powinni zainteresować się Vistą, która jest bezpieczniejsza i wydajniejsza niż Windows XP.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)