Najlepsze filmy polskiego i światowego Internetu 2009

Najlepsze filmy polskiego i światowego Internetu 2009
Źródło zdjęć: © YouTube.com

17.12.2009 13:56, aktual.: 17.12.2009 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na oficjalnym blogu Google zespół YouTube’a opublikował raport „Co oglądaliście i czego szukaliście na YouTube w 2009 roku?”. Po raz pierwszy takie zestawienie pojawia się oficjalnie. Rok 2009 był jak dotąd najaktywniejszym rokiem w historii internetowego odtwarzania plików wideo.

Na oficjalnym blogu Google zespół YouTube'a opublikował ) raport „Co oglądaliście i czego szukaliście na YouTube w 2009 roku?”. Po raz pierwszy takie zestawienie pojawia się oficjalnie. Rok 2009 był jak dotąd najaktywniejszym rokiem w historii internetowego odtwarzania plików wideo.

Niektóre z filmików i wyszukiwań były wielkimi wydarzeniami, niektóre były „małymi”. okolicznościami, niektóre były do przewidzenia, a inne zaskakujące. Oprócz list „top 5” filmików zostały także podane ich liczby obejrzeń. Powinny być one rzetelne ponieważ postarano się nawet by zsumować odwiedziny kiedy ten sam filmik był publikowany i kopiowany przez różnych użytkowników.

5 najczęściej oglądanych filmików w zasięgu globalnym:

1. Susan Boyle - Britain's Got Talent (ponad 120 milionów obejrzeń)

Uczestniczka programu Britain's Got Talent, która pojawiając się na deskach sceny śmieszyła wszystkich swoimi słowami, wyglądem i wiekiem, ale jej wykonanie utworu "I dreamed a dream" z musicalu Les Misérables powaliło publiczność i jury na kolana. Zajęła w III edycji programu drugie miejsce.

2. David After Dentist ("David Po Dentyście") (ponad 37 milionów obejrzeń)

Filmik przedstawiający Davida nagrywanego przez swojego ojca kamerką po wizycie u dentysty. Chłopiec odczuwa skutki uboczne podane leku - dziwnie się zachowuje i zadaje niecodzienne pytania w stylu "Czy to prawdziwe życie?".

3. JK Wedding Entrance Dance ("Taneczne Wejście Ślubu JK") (ponad 33 miliony obejrzeń)

To taneczne wejście na ceremonię ślubną Jill i Kevina obejrzano ponad 3. miliony razy. Pojawiło się wiele głosów bywalców wielu ślubów, że takiego wejścia jak to nie widzieli nigdy.

4. New Moon Movie Trailer ("Zwiastun Filmu New Moon") (ponad 31 milionów obejrzeń)

Miejsce tego zwiastuna nie jest specjalnie zaskakujące. Ekranizacje sagi "Zmierzch" osiągnęły na całym świecie rzesze fanów.

5. Evian Roller Babies (ponad 27 milionów obejrzeń)

Pomysłowa i zabawna reklama wody mineralnej francuskiej firmy Evian. Podobno zachowanie dzieci przedstawionych w klipie jest efektem wypicia tej wody.

5 najczęściej oglądanych filmików serwisu Studio.wp.pl:

1. Pijany sędzia

Sędzia Sergej Szmolik opuścił boisko po meczu białoruskiej ekstraklasy piłkarskiej Lokomotiw Witebsk - Naftan Nowopołock (1:1. w towarzystwie lekarzy. Mężczyzna zataczał się; twierdził, ze bolą go plecy. Okazało się jednak, że był pijany. Piłkarska federacja Białorusi wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego.

2. Wpadka na wizji

Słowacka prezenterka odbiera na wizji telefon od natrętnego mężczyzny.

3. Animacja piaskiem

Kseniya Simonova - ukraińska artystka zadziwia świat pięknymi rysunkami na piasku.

4. Jackson żyje?

Jeden z licznych filmików, które już po śmierci Michaela Jacksona wciąż sugerowały, że tak naprawdę to Król Popu wciąż żyje (aż się przypominają historię z Elvisem Presleyem).

5. Najgrubszy niemowlak świata

Niemowlę ważące 2. kg w krótkim reportażu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)