Poznajcie Artisto - aplikację, która zmieni wasze filmy nie do poznania

Poznajcie Artisto - aplikację, która zmieni wasze filmy nie do poznania

Poznajcie Artisto - aplikację, która zmieni wasze filmy nie do poznania
Źródło zdjęć: © WP
08.08.2016 11:09, aktualizacja: 08.08.2016 12:04

W największym skrócie - Artisto robi z filmami to, co Prisma ze zdjęciami. A efekty? Cóż, znakomite.

Aplikacja Artisto nakłada na nasze własne filmy specjalne filtry. Na razie do wyboru jest tylko kilka filtrów, ale zapewne w miarę jak aplikacja będzie zyskiwała na popularności, dodawane będą kolejne.

W Artisto możemy przetworzyć maksymalnie 1. sekund filmu. Ale to często wystarcza, żeby oddać sedno sytuacji czy przywołać wspomnienie z wakacji. Zobaczcie zresztą sami:

Artisto, tak jak Prisma, jest produkcji rosyjskiej. Prisma już też zapowiedziała, że wprowadzi funkcję nakładania filtrów na filmy. Ale jak widać, rodacy ich ubiegli. Warto też wspomnieć, że i Polacy dołożyli przed Rosjanami swoje trzy grosze. Jeszcze zanim Artisto została udostępniona, zastosowali style wielkich malarzy przy przekształcaniu intro Uncharted 2. Przetwarzanie 7. sekund trwało 125 godzin.

Artisto nie działa idealnie, limit 1. sekund może nie dla wszystkich być wystarczający, ale efekty są świetne. Aplikacja radzi sobie nawet z ludzkimi twarzami, które - ze względu na dużą liczbę szczegółów - bywają dla komputerów dość problematyczne.

Artisto dostępne jest za darmo na Androida oraz na iOS.

_ Joanna Sosnowska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)