Kultowe postacie Internetu

Kultowe postacie Internetu
Źródło zdjęć: © YouTube.com

25.11.2009 09:42, aktual.: 25.11.2009 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie da się opisać Internetu komuś, kto z niego nie korzysta. Oferuje on bowiem wszystko, od wartościowych informacji, przez treści rozrywkowe aż po naprawdę dziwne rzeczy i najróżniejszych ludzi. Postanowiliśmy przedstawić zbiór osób, które przypadkowo lub z zamierzeniem stały się gwiazdami Internetu. W naszym zestawieniu zobaczyć komediantów, aktorów, dziennikarzy, a nawet zwierzęta.

Nie da się opisać Internetu komuś, kto z niego nie korzysta. Oferuje on, bowiem wszystko, od wartościowych informacji, przez treści rozrywkowe aż po naprawdę dziwne rzeczy i najróżniejszych ludzi. Postanowiliśmy przedstawić zbiór osób, które przypadkowo lub z zamierzeniem stały się gwiazdami Internetu. W naszym zestawieniu można zobaczyć komediantów, aktorów, dziennikarzy, a nawet zwierzęta.

Pani Baśka

Postać Pani Baśki stała się bardzo popularna w Polsce przez jej obecność w internetowym serialu "Klatka B". Jej wulgarny, ale specyficzny sposób opowiadania swojego życia podbił serca wielu Internautów. Obecnie prowadzi swój wideo-blog "Baśka Blog", którego przykładowy odcinek możecie obejrzeć poniżej:

Gracjan Roztocki

Gracjan Roztocki, pomimo iż jak sam mówi zajmuje się fotografią oraz malarstwem od dłuższego czasu, to zasłynął dopiero, gdy na prośby internautów zaczął nagrywać swoje piosenki. Kontrowersje wzburzył także wygląd Gracjana (szczególnie jego stroje, a także zamiłowanie do rozbierania się na swoich "teledyskach"). Ten internetowy piosenkarz i showman trafił nawet do programów telewizyjnych.

Krzysztof Kononowicz

Tego człowieka nie trzeba nikomu przedstawiać. Krzysztof Kononowicz, to człowiek, który próbował zaistnieć w polityce, podczas, gdy udało mu się jedynie w Internecie i to jako pośmiewisko.

Chuck Norris

Postać Chucka Norrisa już dawno przestała być ściśle związana z samym aktorem. Teraz to raczej fikcyjny charakter internetowego humoru, który daje ujście kreatywności licznych internautów. Powstały tysiące żartów na temat Chucka Norrisa, które zostały zainspirowane jego filmowymi wyczynami. Oto przykłady:

_ Chuck Norris doliczył do nieskończoności. Dwa razy. _
_ Tylko Chuck Norris potrafi wymienić film w aparacie cyfrowym. _

Poniżej Chuck Norris w akcji:

Cygan

Monolog człowieka, który opisał swoją frustrację na sytuacje w Polsce. Dorabiający do renty "Cygan" nie szczędził ostrych słów, a przy tym dokonał zniszczeń sprzętu potrzebnego do swojej nowej pracy.

Technoviking

Techno Viking to wysoki, umięśniony, charyzmatyczny Niemiec, który tańczył przed kamerą podczas ulicznej techno-parady powstałej w sprzeciwie do komercjalizacji Love Parade (które wykluczyło muzykę gabber - jedną z najbardziej "hardcore'owych" gatunków muzyki elektronicznej). Specyficzny, groźny wygląd i zachowanie zapewniło mu internetową sławę na tyle dużą, że powstał humorystyczny Kościół Technovikinga, liczne przeróbki orginalnego nagrania, a także sklep z gadżetami. Poniżej zobaczycie oryginalne nagranie:

"Oczytany"

Przypadkowy przechodzień zapytany o to czy lubi czytać książki. Jego odpowiedź wzbudziła śmiech wielu internautów. Mężczyzna, bowiem zamiast przyznać się, że po prostu nie czyta książek próbował bezskutecznie udawać, iż jest czytelnikiem książek tych "znanych aktorów".

Eric Hartman

Eric Hartman to fikcyjny prowadzący talk-show "Boemerang". Grupa komediowa In De Gloria wykreowała skecz, podczas, którego ów prowadzący (wciela się w niego Tom Van Dyck) nie może powstrzymać się od śmiania się z głosów swoich gości. Fragment tego skeczu trafił na YouTube gdzie został przez wielu omyłkowo wzięty za prawdziwą historię.

Remi Gaillard

Rémi Gaillard jest francuskim komikiem, który zasłynął serią amatorskich filmików, na których w nietypowy sposób prezentuje swoje umiejętności sportowe lub inne komiczne sceny. Oto fragmenty kilku jego filmików:

"Afro Ninja"

Filmik krąży w Sieci od dawna. Uczestnik prezentuje swoje kaskaderskie umiejętności... Potem ekipa filmowa odwiedziła go w domu, gdzie udowodnił, że potrafi wykonać "backflip".

"Fristajlo"

Uczestnik kazachstańskiego odpowiednika "Idola" wykonuje nietypowej przeróbki znanego hitu.

"Dramatyczne spojrzenie"

Wiele zwierząt zupełnie nieświadomie stało się gwiazdami Internetu. Oto jedno z nich:

Tchórzliwa panda

Drugi z materiałów ze zwierzęciem, które nieświadomie stało się gwiazdą Internetu. Tym razem mamy do czynienia z pandą, która wystraszyła się... no właśnie, sami zobaczcie czego:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)