YouTube: oto najbardziej gorące filmiki polskiego internetu!

YouTube: oto najbardziej gorące filmiki polskiego internetu!21.12.2012 13:20
YouTube: oto najbardziej gorące filmiki polskiego internetu!
Źródło zdjęć: © mauritsonline / flickr.com / CC

Przedstawialiśmy wam niedawno listę światowych hitów YouTube. Dzisiaj prezentujemy Top 10 polskiego internetu. Te filmy robiły w 2012 roku prawdziwą furorę!

Aż w dwóch przypadkach pojawia się temat, który w tym roku zrobił najwięcej zamieszania - międzynarodowy skandal z próbą przepchnięcia przez polityków "bocznymi drzwiami" umowy, która mogła zagrozić obecnemu kształtowi internetu. ACTA była na pierwszych stronach gazet i w kluczowych miejscach portali internetowych. Społeczeństwo zmobilizowało się i powstało wiele inicjatyw, które miały walczyć z tym szkodliwym porozumieniem. Dzięki filmikowi z miejsca 9. wielu z nas zrozumiało na czym polega zagrożenie. Natomiast miejsce 8. to bardziej humorystyczne potraktowanie tematu.

Na samym szczycie polskiego YouTube'a znalazła się w tym roku piosenka zespołu Weekend - "Ona Tańczy Dla Mnie". W tej chwili wideo zamieszczone na oficjalnym profilu gwiazdorskiej formacji disco-polo ma już prawie 2. milionów wyświetleń. Jest też na 58. miejscu rankingu YouTube 100 (absolutna światowa czołówka), chociaż było już lepiej, bo przez stosunkowo długi czas okupowało pozycję blisko miejsca 40.

Na liście widzimy także echo tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej - Euro 2012. Przez blisko dwa miesiące cała Polska słuchała nieustannie, aż do znudzenia hymnu imprezy "Endless Summer" wykonywanego przez Oceanę. Na ustach wszystkich była też Jarzębina, ze swoim utworem "Koko Koko Euro Spoko", którego wygrana w plebiscycie na piosenkę polskiej reprezentacji na Euro wywołała liczne kontrowersje.

Nie uniknęliśmy również podążania za światowymi trendami i na wysokim, drugim miejscu znalazł się międzynarodowy zwycięzca, rekordzista wszech czasów pod względem liczby wyświetleń filmu na YouTube - PSY. Jego "Gangnam Style" lada moment, jako pierwsze wideo w historii portalu, przekroczy magiczną granicę miliarda wyświetleń. Musicie przyznać, że to naprawdę robi wrażenie!

Źródło: YouTube, JG, WP.PL

jg/gb/jg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)