Muzyka dla każdego: nowa seria słuchawek Sony

Muzyka dla każdego: nowa seria słuchawek Sony
Źródło zdjęć: © Sony

05.03.2008 10:08, aktual.: 05.03.2008 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony wykorzystując swoje sześćdziesięcioletnie
doświadczenie w branży audio, stworzyła niezwykle zaawansowaną pod
względem technicznym i atrakcyjną pod względem wzornictwa serię
słuchawek.

Modelem MDR-EX700LP zainteresują się z pewnością osoby, oczekujące od kompaktowych, dousznych słuchawek znakomitej jakości. Wykorzystują one największy w swojej klasie przetwornik i unikalną, wielowarstwową membranę, dzięki czemu zapewniają bogate i wierne brzmienie. Wyjątkowa konstrukcja modelu EX700 LP charakteryzuje się zastosowaniem nowego przetwornika o średnicy 16 mm — jest to obecnie największy przetwornik spośród wszystkich dostępnych słuchawek dousznych. To nowoczesne rozwiązanie gwarantuje dużą czułość i ulepszony zakres dynamiki, a także rozszerzone pasmo przenoszenia niskich częstotliwości.

Obraz
© MDR-EX700LP(fot. Sony)

Aby zagwarantować wyjątkową wygodę noszenia, w przetworniku zastosowano nową, pionową konstrukcję. Jest on umieszczony w smukłej, magnezowej obudowie, która eliminuje wibracje. Oprócz dużego przetwornika w słuchawkach zastosowano nową, opracowaną przez Sony, unikalną, wielowarstwową konstrukcję membrany, która została wyprodukowana z wytrzymałych materiałów. Zaawansowana konstrukcja zapewnia wyjątkowo dużą sztywność, co zmniejsza rezonans, ogranicza zakłócenia dźwięku i rozszerza pasmo przenoszenia wysokich częstotliwości.

Dla modelu MDR-EX700LP opracowano także nowe, bardzo wydajne, hybrydowe silikonowe wkładki douszne. Zaproponowany kształt, zapewnia bezpieczeństwo oraz lepszą izolację dźwięku i ogranicza dostęp hałasu z zewnątrz. Wyjątkowo miękkie wkładki mają sztywny, silikonowy kanał środkowy. Pozwala to uniknąć deformacji kanału po założeniu, dzięki czemu dźwięku nie słychać na zewnątrz. W standardowym zestawie znajduje się siedem rozmiarów wkładek. Użytkownik będzie mógł wybrać właściwą, dostosowaną do wielkości ucha.
Model EX700LP jest dostarczany wraz ze skórzanym pokrowcem.

Obraz
© AS100W (fot. Sony)

Kolejną nowścia są eleganckie słuchaweki MDR-EX75SL, który zapewnia szerokie, naturalne pasmo przenoszenia oraz znakomitą czułość i wygodę noszenia. Jest to propozycja dla każdego, kto chce cieszyć się świetną jakością dźwięku podczas podróży.

Melomani, dla których wygląd jest równie ważny jak jakość dźwięku docenią z pewnością nową linię słuchawek MDR-AS Active Series (dla aktywnych). Dzięki zastosowaniu przetwornika o średnicy 13,5 mm zapewnią świetną jakość dźwięku.
Seria ta została tak zaprojektowana, aby pasować do współczesnego stylu życia. Sprawdzi się przy uprawianiu sportu, a także na co dzień np. w komunikacji miejskiej. Pięć dostępnych modeli serii dla osób aktywnych cechuje się oryginalnym wzornictwem z aluminiowym wykończeniem.

Model flagowy MDR-AS100W charakteryzuje się wyjątkowo małą wagą oraz uniwersalną konstrukcją, utrzymującą urządzenie w uchu niezależnie od prowadzonej aktywności - czy jest to jogging, czy krótki bieg, aby zdążyć na autobus.
Inne cechy użyteczne przy aktywności fizycznej to między innymi nowoczesny system antywstrząsowy oraz mechanizm chroniący przed wilgocią. Miejsce połączenia przewodów biegnących od słuchawek przez kabel prowadzący do odtwarzacza zostało dobrane tak, aby uniknąć plątania się przewodów podczas ruchu. Dostępna jest także wersja z krótkim, 60-centymetrowym kablem, umożliwiająca podłączenie słuchawek do odtwarzacza WALKMAN® (lub innego) umieszczonego na opasce naramiennej.

Model MDR-AS40EX może być świetnym zamiennikiem słuchawek dołączanych do odtwarzacza muzycznego. Charakteryzuje się bezpiecznym uchwytem zausznym, dostępnym w trzech rozmiarach. Uchwyt ten można w dowolnej chwili odłączyć, co pozwala przekształcić słuchawki w prosty model douszny. Podobnie jak najbardziej zaawansowany model z tej serii (MDR-AS100W), także AS40EX jest dostępny w wersji z 60-centrymetrowym kablem, który można przekształcić w kabel standardowy przy użyciu przedłużacza.

Słuchawki douszne MDR-EX700LP
o Średnica przetwornika 16 mm: największa spośród wszystkich słuchawek dousznych Sony.
o Nowoczesny, pionowy układ przetwornika.
o Nowa, wielowarstwowa membrana gwarantująca większą sztywność i lepszą eliminację zakłóceń.
o Wygoda noszenia dzięki siedmiu rozmiarom hybrydowych, silikonowych wkładek dousznych.

MDR-AS (seria Active Series)
o Solidna, elastyczna konstrukcja, charakteryzująca się dobrym dopasowaniem do ucha i możliwością używania przy aktywnym trybie życia.
o Nowoczesne wzornictwo
o Cechuje się praktycznością i solidnością, umożliwiające użytkowanie w ekstremalnych warunkach.
o Wysoka jakość dźwięku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)