Sony MEX-BT3600U, muzyka z wszystkiego

Sony MEX‑BT3600U, muzyka z wszystkiego

Sony MEX-BT3600U, muzyka z wszystkiego
Źródło zdjęć: © Sony
25.03.2008 11:51, aktualizacja: 25.03.2008 12:03

Nowy radioodtwarzacz CD MEX-BT3600U pozwala słuchać w
samochodzie całej posiadanej kolekcji nagrań. Umożliwia podłączanie
cyfrowych odtwarzaczy muzycznych USB i odtwarzanie przez głośniki
samochodu znakomitego dźwięku stereo przesyłanego bezprzewodowo

Nowy radioodtwarzacz CD MEX-BT3600U pozwala słuchać w samochodzie całej posiadanej kolekcji nagrań. Umożliwia podłączanie cyfrowych odtwarzaczy muzycznych USB i odtwarzanie przez głośniki samochodu znakomitego dźwięku stereo przesyłanego bezprzewodowo z odtwarzacza WALKMAN lub telefonu komórkowego z interfejsem Bluetooth. Co więcej, to zaawansowane urządzenie może też pełnić funkcję samochodowego zestawu głośnomówiącego, współpracującego z telefonem z Bluetooth.

Łatwe słuchanie nagrań z podłączonego urządzenia USB
Radioodtwarzacz MEX-BT3600U daje możliwość słuchania ulubionych nagrań nawet osobom, które nie dysponują odtwarzaczem muzycznym z interfejsem Bluetooth. Znajdujący się na panelu przednim port USB pozwala na podłączanie współpracujących odtwarzaczy muzycznych i uzyskanie świetnego brzmienia. Szybkie wybieranie utworów MP3 ułatwia 13 segmentowy wyświetlacz LCD.

W wyszukiwaniu utworów MP3 pomaga teraz nowa funkcja "Quick-BrowZer". Dzięki niej, bibliotekę nagrań można wygodnie przeglądać przy pomocy wielofunkcyjnego pokrętła sterującego na radioodtwarzaczu.

Dla większej wygody, z przodu urządzenia znajduje się także wejście AUX, które można połączyć z wyjściem słuchawkowym każdego przenośnego odtwarzacza audio.

Cyfrowa muzyka bez przewodów
Radioodtwarzacz MEX-BT3600U jest zgodny z profilem Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), przeznaczonym do bezprzewodowej, strumieniowej transmisji dźwięku stereo o wysokiej jakości. Rozwiązanie to pozwala na słuchanie przez głośniki samochodu nagrań z każdego urządzenia zgodnego z A2DP.
Z profilem A2DP jest zgodna coraz większa liczba telefonów komórkowych Sony Ericsson oraz nowe odtwarzacze wideo MP3 WALKMAN® z serii NWZ-A820. Połączenie radioodtwarzacza z pobliskim urządzeniem Bluetooth™ sygnalizuje wskaźnik na wyświetlaczu. Zgodność z profilem Bluetooth AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) oznacza z kolei możliwość sterowania źródłem dźwięku Bluetooth™ z radioodtwarzacza. W ten sposób można na przykład pominąć utwór lub wstrzymać odtwarzanie.
* Telefonowanie *
Elegancko wyglądający radioodtwarzacz MEX-BT3600U będzie dla wielu kierowców ważnym ogniwem łączności ze światem.

Urządzenie może się bezprzewodowo łączyć z coraz popularniejszymi telefonami z interfejsem Bluetooth™, zarówno Sony Ericsson, jak i innych producentów. Aby odebrać połączenie i rozmawiać bez użycia rąk, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. W dodatku nie są potrzebne żadne przewody, uchwyty na telefon ani zestawy głośnomówiące.

Dla zapewnienia czystości głosu podczas rozmowy, radioodtwarzacz jest wyposażony w czuły, wysokojakościowy mikrofon z funkcją usuwania echa, ukryty za panelem przednim. Głos rozmówcy jest reprodukowany przez głośniki samochodu, co uwalnia kierowcę od noszenia zestawu słuchawkowego Bluetooth™*. Odebranie połączenia wstrzymuje odtwarzanie muzyki; jest ono wznawianie po zakończeniu rozmowy.

Model MEX-BT3600U gwarantuje wysoką jakość dźwięku z płyt CD i innych podłączonych źródeł muzyki. Jest to zasługa połączenia podstawy odtwarzacza CD DRIVE-S z precyzyjnym, 24-bitowym przetwornikiem C/A i charakteryzującym się bardzo małymi zniekształceniami wzmacniaczem MOSFET o mocy 4 x 52 W. Firmowy kodek Sony DM+ (Digital Music+) przywraca wysokie częstotliwości, które często traci się przy kompresji dźwięku ze źródeł CD. Urządzenie jest wyposażone w trzy niezależne wyjścia na wzmacniacz.

Do sterowania głównymi funkcjami urządzenia można używać dostarczonego pilota-karty na podczerwień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)