Nowa kamera Sony Handycam NEX‑VG20E

Nowa kamera Sony Handycam NEX-VG20E
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

24.08.2011 13:16, aktual.: 21.09.2011 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Handycam NEX-VG20E to nowa kamera Sony z wymiennymi obiektywami z mocowaniem typu E, przetwornikiem obrazu o rozdzielczości 16,1 megapiksela, trybem zapisu AVCHD 50p/25p i nowym ekranem dotykowym.

Kamera NEX-VG20. współpracuje z rodziną wymiennych obiektywów z mocowaniem bagnetowym typu E i umożliwia ręczny wybór szeregu ustawień. Przetwornik Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela zapewnia dobrą jakość obrazu filmowego i odznacza się wyjątkowo niskim poziomem szumów przy słabym oświetleniu. Przetwornik ten pozwala także na wykonywanie 16-megapikselowych fotografii, a dzięki zgodności kamery z formatem RAW użytkownicy mają pełną swobodę późniejszej obróbki obrazu.

Duży rozmiar matrycy obrazu oznacza możliwość uzyskania pięknych efektów rozmycia tła. Filmy i fotografie z kamery mogą z powodzeniem konkurować jakością z obrazami z lustrzanki.

Nagrywając film Full HD w formacie AVCHD, można teraz wybrać dwa nowe tryby progresywne: 50. i 25p. Film w formacie 25p można dodatkowo wzbogacić efektami Cinema Tone Gamma i Cinema Tone Colour, nadając mu w ten sposób bogatszy, bardziej „kinowy” wygląd.

Za uchwycenie dialogów i innych dźwięków na scenie odpowiada mikrofon Quad Capsule Spatial Array, który pozwala teraz na nagrywanie dźwięku stereofonicznego i 5.1-kanałowego dźwięku przestrzennego. Wyposażenie kamery obejmuje nowy regulator poziomu dźwięku i znane użytkownikom sprzętu profesjonalnego gniazda do podłączenia zewnętrznego mikrofonu i słuchawek odsłuchowych.

Dla zwiększenia wygody filmowania i wykonywania zdjęć, konstruktorzy kamery wprowadzili kilka ulepszeń jej ergonomii. Nowo zaprojektowany uchwyt cechuje się teraz lepszą stabilnością. Wzorowane na urządzeniach profesjonalnych pokrętło sterujące do ręcznej regulacji ekspozycji, przysłony i innych ustawień jest obecnie dostępne nawet po zamknięciu panelu LCD.

Zmiany wprowadzono także w układzie przycisków. Zapewniono bezpośredni dostęp do każdego z trybów zdjęciowych (przysłony, czasu migawki, zaprogramowanej automatyki ekspozycji), dodano drugi przycisk nagrywania do zdjęć z żabiej perspektywy oraz przycisk rozszerzonej ostrości.

Komponowanie i sprawdzanie ujęć umożliwia 3-calowy (7,5 cm) wyświetlacz Xtra Fine LCD, który dzięki technologii TruBlack odznacza się czystością obrazu i wysokim poziomem kontrastu. Można go obracać w zakresie 27. stopni, co ułatwia komponowanie ujęć z każdej perspektywy, również gdy kamera znajduje się tuż nad ziemią. Wybieranie potrzebnych funkcji ułatwia panel dotykowy.

Kamera Handycam NEX-VG20EH jest dostarczana w zestawie z obiektywem SEL1820. F3,5-6,3, przeznaczonym do gniazda bagnetowego typu E i wyposażonym w stabilizator obrazu Optical SteadyShot. Obiektyw ten cechuje się 11-krotnym zoomem i płynnym, cichym działaniem automatyki ostrości przy filmowaniu i fotografowaniu.

Oferta obiektywów z mocowaniem E obejmuje obecnie 7 modeli. W sprzedaży jest również adapter gniazda obiektywu LA-EA2. który zapewnia współpracę urządzenia z rodziną obiektywów z mocowaniem A. Wykorzystana w adapterze technologia półprzezroczystego lustra jest zgodna z szybką, opartą na wykrywaniu fazy automatyką ostrości, która zapewnia dokładne śledzenie ostrości szybko poruszających się obiektów.

Kamera Sony Handycam Full HD NEX-VG20. będzie dostępna od listopada 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)